02 / Грудень, 2020
2 грудня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Асоціацію міст України на заході представляв аналітик з питань соціального захисту Назар Миколюк.
Під час засідання Комітет прийняв рішення підтримати до другого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» №0958.
Аналітик АМУ зазначив, що проєкт Закону позбавляє органи місцевого самоврядування права здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю. Він підкреслив, що прийняття законопроєкту призведе до тінізації зайнятості, оскільки:
  • від контролю усуваються органи місцевого самоврядування, які найбільше зацікавлені у місцевому економічному розвитку через зростання зайнятості власної територіальної громади та доходів місцевих бюджетів;
  • органи Держпраці не мають достатніх ресурсів для оперативного реагування на порушення роботодавцями законодавства про працю, а ОМС будуть позбавлені таких повноважень;
  • контроль за працею – це єдиний механізм громад боротьби з тіньовою зайнятістю;
  • прийняття законопроєкту потенційно призведе також до звільнення більше півтисячі посадових осіб місцевого самоврядування.
Асоціація міст України закликала народних депутатів України не підтримувати законопроєкт №0958 в Парламенті.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)