08 / Січень, 2020

24 грудня 2019 року Уряд ухвалив розпорядження №1336-р про перерозподіл невикористаних видатків державного бюджету (загальнодержавні видатки та кредитування), передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2019 рік і збільшив обсяг  медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Після погодження перерозподілу видатків з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету ці кошти будуть розподілені Рівненській, Сумській та Тернопільській обласним державним адміністраціям, які у свою чергу повинні розподілити між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об'єднаних територіальних громад. Уряд доручив обласним державним адміністраціям не допустити до кінця 2019 року утворення кредиторської заборгованості з виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам закладів охорони здоров’я.
Позицію Асоціації міст України на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан
Здійснено розподіл  медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, зокрема, для таких областей:
Рівненської області - 18,3 млн грн;
Сумської області - 2,8 млн.грн;
Тернопільської області - 20,0 млн грн.
Цим рішенням Кабмін збільшив обсяг медичної субвенції ще на 41,1 млн грн і до кінця року органи місцевого самоврядування отримали можливість ліквідувати заборгованість по заробітній платі медичним працівникам.
Асоціація міст України протягом 2019 року постійно звертала увагу Прем’єр-міністра України, Міністра охорони здоров’я на критичну ситуацію з фінансування заробітної плати медичним працівникам, лікування хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та лікування хворих на ниркову недостатність і тому була висловлена пропозиція переглянути обсяги медичної субвенції на 2019 рік.
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)