13 / Серпень, 2018
Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання cтворення та діяльності сімейних фермерських господарств». Відповідний законопроект був зареєстрований за №6490-д та прийнятий Верховною Радою України 10 липня 2018 року.
Мета закону - створення через зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України правових, економічних та соціальних передумов для легалізації сімейних фермерських господарств з набуттям статусу фізичної особи-підприємця – виробника сільськогосподарської продукції, та, відповідно, у забезпеченні їм повноцінної участі в соціально-економічному житті держави із встановленням пільгового порядку сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску. 
Також передбачається підвищення зацікавленості органів місцевого самоврядування в контролі над офіційним оформленням договорів оренди шляхом законодавчого встановлення  сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за нерухоме майно, в тому числі земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок
Серед іншого, новий закон розширює базу оподаткування місцевих бюджетів. Так, лісові землі додатково до рентної плати оподатковуватимуться земельними податком.
Законом вносяться зміни до Податкового кодексу України та законів України «Про фермерське господарство», «Про державну підтримку сільського господарства України», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Асоціація міст України висловлює подяку Представнику Голови АМУ у Верховній Раді України народному депутату Оксані Продан, яка ініціювала та відстоювала подані разом із Міжфракційним депутатським об’єднанням «За розвиток місцевого самоврядування» дві важливі правки до цього закону, що значно розширюють базу оподаткування місцевих бюджетів. Першу правку щодо оподаткування земельним податком земель лісового фонду парламент підтримав, однак дуга правка, яка стосується скасування пільг для ПАТ «Укрзалізниця» – не пройшла голосування.
Асоціація міст України продовжить відстоювати інтереси місцевих бюджетів у парламенті, зокрема, скасування пільг для ПАТ «Укрзалізниця», аже за даними Асоціації міст України, втрати місцевих бюджетів через нарахування пільг для цього підприємства становить 1,2 млрд грн на рік.

Довідково: загальна площа лісового фонду України становить – 10,4 млн. га, із яких вкритих лісовою рослинністю – 9,6 млн га. Ліси на території України розташовані дуже нерівномірно і сконцентровані переважно в Поліссі та в Українських Карпатах. Потенційні можливі доходи місцевих бюджетів від плати за лісові землі можуть скласти близько 12 млрд грн.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)