06 / Листопад, 2016

   

          04 листопада 2016 року у Верховній Раді України відбулось перше засідання робочої групи з підготовки проекту Закону України «Про освіту» (реєстр. № 3491-д від 04.04.2016) до другого читання під головуванням Першого заступника голови Комітету Верховної ради України О. Співаковського. Участь у заході взяли представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, інших міністерств, Національної академії педагогічних наук України, науковці, керівники навчальних закладів та інші заінтересовані особи. До складу робочої групи увійшла аналітик Асоціації міст України Л. Мозгова.

           О. Співаковський озвучив основні концептуальні підходи до підготовки проекту Закону «Про освіту» до другого читання, принципи роботи групи. Крім формування підгруп та визначення термінів роботи над нормативно-правовим документом, народний депутат України повідомив про дискусійні моменти законопроекту та закликав усіх бути активними учасниками обговорень будь-яких частин документа.

         Народний депутат України Т. Кремінь наголосив на необхідності співпраці з органами місцевого самоврядування для забезпечення якісних освітніх послуг учням, зокрема, акцентував на довгостроковій перспективі законопроекту та його стратегічному характері.

         Перший заступник Міністра освіти і науки України В. Ковтунець повідомив учасникам робочої групи про схвалення Колегією МОН концепції «Нової української школи» та її винесення на обговорення Уряду наприкінці листопада цього року. Основні ідеї цього нормативного документа покладено в основу реформування системи освіти України та у зміст проекту Закону «Про освіту», що розглядається.

         Народний депутат України В. Литвин наголосив на необхідності закласти імператив у норми законопроекту, щоб не було різночитання, а також закликав усіх бути виваженими у своїх судженнях, щоб забезпечити високу якість освіти для дітей та учнів.

         Участь в обговоренні взяла народний депутат України І. Констанкевич, яка наголосила, що практика формування опорних шкіл в умовах децентралізації є різною. Тому проект Закону має не тільки відповісти на те, як реформувати, а й закласти фінансові ресурси для проведення таких реформ, щоб опорні школи не констатували свою збитковість. І.Констанкевич закликала не поспішати у прийнятті важливих рішень, а раціонально підійти до редакції законопроекту. Також народний депутат України подякувала Асоціації міст України за практичні та статистичні дані, які ілюструють те, що відбувається в територіальних громадах.

         Окрім обговорення, було сформовано графік проведення засідань робочої групи з підготовки проекту Закону України «Про освіту» до другого читання, що є досить щільним. Відповідно до плану Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти зазначений документ має бути готовий уже наприкінці лютого 2017 року.

Центр аналізу та розробки законодавства АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)