28 / Лютий, 2019

27 лютого 2019 року відбулось засідання Уряду під головуванням Премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана. Під час засідання прийнято ряд важливих для органів місцевого самоврядування постанов:

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.02.2019 року «Про внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам»

Змінами передбачено передачу коштів освітньої субвенції приватним закладам освіти у розмірі фінансового нормативу (з урахуванням відповідних коригуючих коефіцієнтів) бюджетної забезпеченості одного учня, який здобуває повну загальну середню освіту. Крім того, розширено напрямки використання залишків освітньої субвенції. Так, передбачено їх спрямування на будівництво нових, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень закладів загальної середньої освіти, в яких освіту здобуває не менше 20 дітей. Їх облаштування санітарно-гігієнічним обладнанням та розроблення відповідної проектної документації. Також постанова передбачає умови надання та механізм одержання освітньої субвенції приватними закладами освіти.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.02.2019 року № 130 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школаˮ у 2019 році»

Постановою відтепер передбачено також можливість закупівлю мультимедійного контенту та музичних інструментів для закладів освіти; оплату праці експертам, які здійснюватимуть експертне оцінювання вчителів під час сертифікації. Окрім того, здійснено перерозподіл у відсотках коштів на цільове спрямування субвенції. Так, 25% спрямується коштів на закупівлю дидактичних матеріалів; 40% ‒ на закупівлю меблів; 35% на закупівлю музичних інструментів, компʼютерного обладнання та мультимедійного контенту. Нагадуємо, що, як і торік, ці кошти використовуватимуться на засадах співфінансування: обласні центри повинні будуть докласти не менше 30% власних коштів, райони і ОТГ – не менше 10%, а гірські території та населені пункти на лінії зіткнення – лише 5%. Загальний обсяг субвенції 1,215 млрд гривень, з яких на обладнання буде спрямовано 950 млн грн.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.02.2019 року № 129 «Деякі питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2019 році»

Постановою у бюджеті 2019 року спрямують 504,5 млн грн на розвиток інклюзивної освіти, з них 353,3 млн піде на підтримку дітей з особливими освітніми потребами в школах, вперше передбачено ще 37,2 млн для забезпечення інклюзії в дитсадках та 24,8 млн – для підтримки спеціальних груп у закладах професійної освіти.

«Розвиток інклюзивної освіти і забезпечення рівних можливостей на освіту для кожної української дитини – один із основних наших пріоритетів. Саме тому цьогоріч ми вперше спрямовуємо гроші на підтримку інклюзії не лише у школах, а й у дитсадках, а також у закладах професійної освіти. Окрім цього, з понад 504 млн грн 39 будуть використанні для дообладнання наших інклюзивно-ресурсних центрів. Нагадую, що зараз вже створено більш як 500 таких центрів, а до кінця року їх має бути вже 700», – розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Вона також зазначила, що цьогоріч буде закуплено ще 200 методик для комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

«Торік ми закупили 500 таких методик для тих інклюзивно-ресурсних центрів, що вже відкриті. Зараз методики будуть направлені в інклюзивно-ресурсні центри, що відкриватимуться 2019 року. Крім того, вже у березні почнеться навчання працівників центрів – по кілька осіб з кожної області – для роботи із цими методиками», – пояснила Лілія Гриневич.

Міністр додала, що ще 1 млн грн піде на розвиток та підтримку електронної системи, з якою працюватимуть батьки дитини з особливими потребами, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів та школа. Саме через цю систему здійснюватиметься реєстрація батьків на прийом до фахівців ІРЦ, зберігатиметься висновок щодо освітніх потреб дитини, а також фіксуватимуться корекційні послуги, що надавалися дитині у закладі освіти.

Нагадуємо, що лише за останній рік кількість школярів з особливими освітніми потребами, що навчаються у звичайних школах поруч з однолітками, зросла на 61%. Загалом зараз у закладах загальної середньої освіти навчається понад 12 тис, а в дошкільних закладах майже 2,2 тис. дітей з особливими освітніми потребами.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)