Підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами та видатками місцевих бюджетів - тема онлайн-практикуму Сумського РВ АМУ +ВІДЕО

29 / Вересень, 2020
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
29 вересня у Сумському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Формування місцевих бюджетів. Підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами та видатками місцевих бюджетів. Взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Сумського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: представники об’єднаних територіальних громад.
На початку практикуму до учасників звернувся виконавчий директор Сумського РВ АМУ Володимир Дериземля, який відзначив значний внесок Асоціації міст України в процес захисту джерел формувань бюджетів органів місцевого самоврядування базового рівня, а саме нещодавно прийнятий в другому читанні законопроєкт №3614, що розмежує доходи і видатки між бюджетами районів та територіальних громад і створює базис для сталого розвитку міських, сільських та селищних рад країни.
Модератор заходу - Наталія Кошеленко, заступниця директора Департаменту фінансів Сумської обласної державної адміністрації, очільниця управління фінансів місцевих бюджетів.
  
Консультант з правових питань Сумського РВ АМУ Ніна Мельник звернула увагу учасників на важливість правильного формування спільних бюджетів новостворених громад та гармонійній консолідації об’єднаних органів місцевого самоврядування.
В ході навчальної сесії учасники практикуму познайомилися з основними вимогами щодо складання проєкту рішення про місцевий бюджет на 2021 рік, прогнозу на 2022-2023 роки; особливостям формування дохідної частини місцевих бюджетів; підходам до формування видаткової частини місцевих бюджетів на наступний рік.
Окрема частину практикуму, модератор заходу та співробітники Департаменту фінансів Сумської облдержадміністрації, присвятили огляду впровадження в експлуатацію ІАС "LOGICA" та особливостями роботи з цією інформаційно-аналітичною системою.
На завершення практикуму модератор та консультант відповіли на запитання представників органів місцевого самоврядування області, та домовилися щодо подальшої співпраці.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Сумського РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку навчальних матеріалів щодо місцевих виборів-2020 та добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)