Підвищення ефективності управління видатками місцевих бюджетів розглянули на практикумі у Київському РВ АМУ

31 / Жовтень, 2017
31 жовтня 2017 року у Київському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Бюджети громад. Підвищення ефективності управління видатками місцевих бюджетів». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID.
У заході взяли участь заступники міських голів з економічних питань, керівники та спеціалісти місцевих фінансових органів, бухгалтери, керівники бюджетних закладів об’єднаних територіальних громад та потенційних ОТГ, а також директор регіонального відділення АМУ Гаррі Мартін та регіональні консультанти проекту ПУЛЬС у Київській області.
Під час практикуму учасники обговорили стан виконання місцевих бюджетів області у поточному році та основні підходи до формування проектів бюджетів на 2018 рік. Крім того, вони підняли тему прогнозування бюджетів на 2019-2020 роки з урахуванням задекларованого Мінфіном середньорічного планування і змін до бюджетного законодавства.
Особливу увагу учасники приділили практичним аспектам формування місцевих бюджетів – застосуванню нової бюджетної класифікації, плануванню видатків на охорону здоров’я, зокрема, на первинну медицину в умовах медичної реформи, яка триває. Крім того, аудиторія розглянула складові нової формули, за якою розраховується субвенція на освіту, а також присвятила час обговоренню шляхів вирішення актуальних питань бюджетного процесу.
Учасники обмінялися досвідом та відзначили, що практикум із застосування законодавства мав для них велике практичне значення.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)