Президент підписав закон щодо запровадження в Україні середньострокового бюджетного планування

09 / Січень, 2019
8 січня Президент України Петро Порошенко підписав Закон України  «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (про правову основу для впровадження середньострокового бюджетного планування)» №2646-VIII.
Закон передбачає правові засади складання та розгляду Бюджетної декларації як документу стратегічного планування, який визначає бюджетну політику на наступні три роки. Бюджетна декларація запроваджується замість Основних напрямів бюджетної політики на плановий рік та Прогнозу державного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди, які скасовуються.
Асоціація міст України підтримує запровадження планування місцевих бюджетів на середньострокову перспективу.
 
Нагадаємо, 6 грудня 2018 року парламент прийняв зміни до Бюджетного кодексу щодо запровадження в Україні середньострокового бюджетного планування, які були розроблені на виконання «Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки». У цю Стратегію повністю імплементовано положення підготовленої АМУ Стратегії галузі «Місцеві фінанси» (базовий програмний документ Асоціації міст України в галузі фінансів, розроблений в рамках діяльності проекту ПУЛЬС), зокрема і щодо середньострокового бюджетного планування на рівні громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)