23 / Грудень, 2020

Верховна Рада України 16 грудня прийняла законопроект про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі" (№ 4096), яким, зокрема, врегульована можливість продовження служби в органах місцевого самоврядування після досягнення 65 років. Відповідна поправка до Закону України "Про службу в органах місцевого самворядування" була подана народним депутатом України Оленою Шкрум в  сесійній залі та підтримана парламентарями. 
Законом вносяться зміни до статті 18 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та врегульовується, що: 
-  на посадових осіб місцевого самоврядування, які затверджуються на відповідну посаду радою, не поширюються обмеження щодо граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування; 
- посадовим особам місцевого самоврядування може бути продовжений строк перебування на службі не більше ніж на 5 років за щорічним рішенням сільського, селищного, міського голови, голови районної, районної у мсті , обласної ради.  
Фактично, прийнятим законом додатково знімаються вікові обмеження перебування на службі в органах місцевого самоврядування лише на посадах, на які особи затверджується відповідною радою (для посадових осіб, які обираються на відповідні посади прямими виборами такі обмеження відсутні).  
Для інших категорій посадових осіб пропонується можливість за певною процедурою продовжити службу в органах місцевого самоврядування після досягнення 65 річного віку. Така процедура передбачає бажання посадової особи продовжити службу та згоду сільського, селищного, міського голови, голови районної, районної у мсті , обласної ради залишити таку особу на службі, що оформлюється відповідним актом. При цьому, проходження такої процедури необхідне кожного року, але реалізація права на перебування на службі припиняється у разі досягнення особою 70 річного віку. 
Наразі Закон ще готується на підпис Президенту України і не набрав чинності.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)