02 / Листопад, 2018

02.11.2018 організовано Асоціацією міст України спільно з Київським регіональним відділенням в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) регіональну Платформу на тему: «Управління земельними ресурсами ОТГ в рамках децентралізації державного управління».  

Участь приймали представники обласної державної адміністрації (Анісімов А.Є,), керівник Головного управління Держгеокадастру у Київській області (Приходько Л.О.), депутат Київської обласної ради, голова комісії з питань місцевого самоврядування, децентралізації та адмінтерустрою (Удовиченко В.П.), голови ОТГ Київської області, керівники структурних підрозділів земельних ресурсів ОМС та керівництво Київського РВ АМУ (Мартін Г.Г.). Модерувала Платформу аналітик із земельних питань АМУ Медвецька Тетяна.      

Питання, які висвітлювались на заході, були актуальними для об’єднаних громад. Так, керівник обласного Держгеокадастру у Київській області Приходько Л.О.  інформувала про проведену роботу у 2018 році державними органами  на території області по виконанню  Розпорядження КМУ №60-р від 31.01.2018 щодо передачі сільськогосподарських земель державної власності у комунальну. Зазначено, що фінансування на проведення інвентаризації у 2018 році передбачено виключно на 9 ОТГ. Новостворені громади заплановано освоїти на 2019 рік.

Модератором заходу Медвецькою Тетяною було роз’яснено нові прийнятті Закони України земельної сфери у 2018 році та обговорено ті, які вступають у дію з 01.01.2019 році.  Розкрито ряд труднощів у роботі, з якими зустрічаються місцеві органи і висвітлено порядок дій, що допоможуть у роботі при розпорядженні земельним ресурсом та збільшать надходження до бюджетів.

Розглянуто такі нормативно-правові акти як: Розпорядження КМУ №60-р від 31.01.2018 «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад», Закон України від 19 серпня 2018 року №2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель с/г призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», Закон України від 10 липня 2018 року №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» та інше.

В ході вивчення новинок законодавства відбувалась «жива» дискусія щодо переоформлення договорів оренди (у разі зміни власника), про підготовку документів та оформлення лотів на земельні торги, про оформлення земельних ділянок під багатоквартирними будинками та порядок укладання договорів сервітутів і суперфіцію.

Головою Медвинської ОТГ у Київській області Плаксун Світланою Анатоліївною було надано пропозицію щодо удосконалення питання відшкодування збитків користувачами земельних ділянок без правовстановлюючих документів у сільській місцевості, тобто, удосконалити питання самоврядного контролю для ОТГ: « - Адже Постановою КМУ №284 від 19.04.1993 року визначено порядок стягнення збитків тільки для міст обласного значення та районів».  

Асоціацією міст України виносяться на обговорення найактуальніші питання для вдосконалення методів ефективного управління земельним ресурсом на територіях ОТГ, що є одним із основних ресурсів по наповненню місцевих бюджетів.  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)