17 / Квітень, 2020
Міністерство освіти і науки України у листі від 16 квітня 2020 року № 1/9-213 "Про проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019/2020 навчального року" підготувало рекомендації керівникам департаментів ОДА та керівникам закладів освіти.
Асоціація міст України проаналізувала лист МОН та нагадує, що частиною першою статті 23 Закону України «Про освіту» держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладів освіти. Відповідно до частини першої статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти. Оскільки лист МОН має рекомендаційний характер, керівник закладу освіти має адаптувати викладені у листі позиції до умов, у яких здійснюється освітній процес в очолюваному ним закладі освіти.
У той же час Аналітичний центр Асоціації міст України пропонує керівникам закладів освіти звернути увагу на такі рекомендації МОН:
  • провести підсумкове річне оцінювання навчальних досягнень учнів у зручний для вчителів та учнів спосіб;
  • оформлення шкільної документації завершити до 15 червня 2020 року;
  • не проводити масові заклади, у тому числі останні дзвоники та випускні вечори.
Також у листі можна отримати рекомендації щодо організації оцінювання учнів в умовах дистанційного навчання та зарахування учнів до 5-х класів.
Аналітичний центр АМУ
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)