29 / Березень, 2019
Асоціація міст України вітає місто Подільськ Одеської області з офіційною реєстрацією 22 березня 2019 року промислового майданчику – Індустріальний парк «Подільськ». Це вже 39 зареєстрований в Україні індустріальний парк (повний список за посиланням http://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=cb28691f-2aa3-4bce-aff0-8899f8ec83d1&title=ZagalnaInformatsiiaProIndustrialniParkiVUkraini).
Індустріальний парк «Подільськ» планується створити на 30 років. Ініціатором виступила Подільська міська рада. Передбачається, що індустріальний парк сприятиме створенню нових виробничих потужностей з використанням інноваційних технологій, створенню нових робочих місць, збільшенню надходжень до місцевого бюджету, насичення ринку новою вітчизняною конкурентоспроможною продукцією, розвитку інженерно-транспортної інфраструктури.
Прогнозується, що облаштування індустріального парку та його наповнення відбудеться протягом 2019-2021 рр.
Подільська міська рада уклала меморандуми з трьома потенційними учасниками індустріального парку: ТОВ "Пасавтотранссервіс" (пасажирські перевезення), фермерське господарство "Агропромсад" (вирощування ягід, горіхів, фруктів) і ТОВ "Простір-Агробуд" (будівництво доріг та автострад).
За інформацією Мінекономіки, на сьогодні до Реєстру індустріальних парків вже включено 39 парків (у 2018 році - 9, у 2017 - 13). У 16 індустріальних парках вибрано керуючі компанії, в 5 - залучено учасників.
Нагадаємо, що законопроект, яким передбачається встановлення податкових пільг для індустріальних парків – нульовий податок на прибуток у перші п'ять років; скасування імпортного мита та п'ятирічна розстрочка імпортного податку на додану вартість – в середині липня 2018 року підготовлено до другого читання, проте на голосування його ще не виносили. Прийняття законопроекту сприяло б розвитку індустріальних парків в Україні.
Експерт з місцевого економічного розвитку Асоціації міст України входить до складу Міжвідомчої комісії з підготовки рекомендацій щодо включення індустріальних (промислових) парків до Реєстру індустріальних (промислових) парків.  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)