Розширення повноважень у сфері управління комунальними ресурсами громад - тема практикуму в Івано-Франківському РВ АМУ

14 / Листопад, 2019
14 листопада в Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Розширення повноважень у сфері управління комунальними ресурсами ОМС (земля, майно)». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники: представники органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області.
Відкрив захід Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук. Він наголосив, що земля і майно є основними ресурсами органів місцевого самоврядування, а ефективне управління ними стане запорукою розвитку громад. Завдання Асоціації міст України, зокрема її регіональних відділень, звернув увагу Юрій Стефанчук, реагувати на проблеми громад та спільно з представниками органів місцевого самоврядування шукати шляхи їх вирішення.
Модерувала захід аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Тетяна Медвецька, яка також ознайомила представників громад з нормативно-правовою базою управління земельними ресурсами в територіальних громадах, що діє з початку 2019 року, акцентувала на новинках законодавства. Також аналітик поінформувала присутніх про повноваження органів місцевого самоврядування у розпорядженні колективними землями, зокрема організацію розподілу колективних земель, обмін земельних ділянок, інвентаризацію земель та затвердження нормативної грошової оцінки, польові дороги, лісосмуги, меліоративні землі тощо. Окрім того, Тетяна Медвецька зупинилася на ключових етапах передачі в оренду комунального майна згідно з новим Законом України від 03.10.2019 року «Про оренду державного та комунального майна». Окремий акцент вона зробила на електронних сервісах.
Про передачу та використання земель сільськогосподарського призначення об’єднаними територіальними громадами розповіла учасникам заходу начальник управління землеустрою головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Тетяна Шпак.
Наприкінці заходу відбулася жвава дискусія щодо проблемних питань галузі та можливих шляхів їх вирішення.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)