28 / Листопад, 2019
28-29 листопада у Харкові проходить Секція АМУ з питань адміністративних послуг. Захід проводиться в рамках Проэкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ. Учасники – керівники ЦНАПів, адміністратори, начальники профільних департаментів, експерти.
Відкрила засідання Секції та привітала учасників заступник Харківського міського голови з питань правового забезпечення Марина Стаматіна: «Передаю всім вітання від мера міста. Сподіваюся, сьогоднішній захід стане практичною допомогою у вашій роботі. Ми із задоволенням поділимося досвідом Харкова, адже місто має потужну практичну базу, напрацьовану роками».
Представник USAID, куратор проєкту ПУЛЬС Віктор Рачкевич побажав всім учасникам плідної роботи, а також розповів про реалізацію проєкту в Україні та діяльність Асоціації міст у сфері законодавчих ініціатив, зокрема і в реформуванні системи адміністративних послуг.
Виконавчий директор Харківського регіонального відділення АМУ Віктор Мирошник у вітальному слові наголосив на важливості обміну досвідом між представниками органів місцевого врядування та висловив сподівання на продуктивність засідання Секції.
Про досвід Харкова в адміністративних послугах розповіла Вікторія Китайгородська, директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради. «Починаючи з 2013 року, ЦНАПи Харкова визнані в Україні кращими прикладами європейського рівня за підсумками моніторингів, проведених Центром політико-правових реформ, Фондом місцевої демократії, Центром інформаційного консалтингу та Центром досліджень місцевого самоврядування. ЦНАП у Харкові першим в Україні запровадив надання адміністративних послуг з реєстрації нерухомого майна через адміністратора. Проєкт Регіонального центру послуг отримав європейську нагороду у Міжнародному будівельному конкурсі «European Awards 2018», здобувши головний приз у категорії «Громадські установи», - розповіла Вікторія Китайгородська.
Заступник директора Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг м. Києва Наталія Ткач презентувала досвід Києва щодо перспектив розвитку адміністративних послуг. Зокрема, вона розповіла про реалізацію проєкту «Є-малятко».
Про реформування адміністративного збору та проблемні питання у сфері адміністративних послуг розповів кандидат юридичних наук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, експерт з питань адміністративних послуг Віктор Тимощук.
Директор Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради Євгенія Абрамова презентувала особливості роботи Одеського ЦНАПу. Вона детально зупинилася на питаннях переходу до електронних послуг та навчання працівників.
Експерт з правових питань Асоціації міст України Інна Скляр здійснила короткий огляд проєктів нормативно-правових актів у сфері адміністративних послуг. Вона додала: «В рамках проєкту "Пульс" ми працюємо над тим, щоб законодавство, яке розробляється, враховувало потреби усіх органів місцевого самоврядування.  Щоб однаково якісна послуга надавалась у всіх населених пунктах. Якщо в Харкові послугу надають за 15 хвилин, то не може вона надаватись в інших населених пунктах по дві години. Сьогодні на Секції у нас присутні представники-практики майже з усієї України - із 36 населених пунктів. Це - адміністратори, керівники ЦНАПів, начальники департаментів - люди справи, які готові навчати і навчатися. Сьогодні ми напрацьовуємо документ, де відобразимо проблеми адміністративних послуг, щоб, як у державній службі з надзвичайних ситуацій, -  "запобігти, врятувати, допомогти" органу місцевого самоврядування».
Упродовж заходу практики дискутували у колі однодумців щодо викликів та перспектив розвитку адміністративних послуг в громадах. У ході дискусії прийшли до спільної думки – електронні системи реєстрів слід об’єднати та діджиталізувати, адже не люди мають бігати за довідками, а довідки мають бігати між системами.
Завтра учасники Секції АМУ вивчатимуть досвід роботи Харківського регіонального центру послуг.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)