Щоб бюджетна децентралізація була повноцінною необхідно реформувати місцеві податки та збори - О.Слобожан

26 / Листопад, 2020
25 листопада 2020 року Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у IX міжнародній науково-практичній конференції IX «Розумовські зустрічі», яка цього року проводилася в онлайн-форматі.
Під час панельної дискусії «Розвиток громад на етапі завершення адміністративно-територіальної реформи в Україні: виклики, можливості, перспективи» О.Слобожан пояснив виклики, пов’язані зі зміною адіміністративно-територіального устрою в Україні та перед з якими стикнуться як місцеві управлінці, так і наукова сільнота.
Зокрема, він зауважив на важливості підписання прийнятого 17 листопада Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» (законопроєкт №3651-д), який дозволить мінімізувати ризики утворення правового вакууму в процесі завершення чергового етапу реформи. Адже документ містить норми щодо впорядкування організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій, вирішення кадрового забезпечення, реорганізації та правонаступництва у зв’язку зі зміною адмінтерустрою. Тому щоб уникнути переділів та конфліктів у цих питаннях, вкрай необхідним є наукове обґрунтування функцій, повноважень субрегіонального рівня.
Також Виконавчий директор АМУ акцентував увагу учасників конференції на питанні бюджетного забезпечення територіальних громад.
Дійсно, перший етап бюджетної децентралізації пройшов вдало, проте система місцевих податків та зборів досі залишається нереформованою. А такі прецеденти, як звільнення Укрзалізниці від цієї категорії податків нівелює саму суть децентралізації. І це виклик, що може вплинути на процес реформи та стати передумовою для переформатування адмінтерустрою, - сказав О.Слобожан.
Окремо Олександр Слобожан наголосив на тому, що наукова спільнота має правильно формулювати меседжі, які стосуються адміністративно-територіальної реформи, адже наразі робота з її впровадження лише переходить на наступний етап. Голос наукової спільноти також має значення завдяки аналізу того, які позитиви та негативи будуть від тих чи інших рішень, що приймаються на центральному рівні.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)