У Донецькому РВ АМУ вивчали повноваження ОМС в сфері дотримання трудового законодавства

23 / Листопад, 2017
22 листопада в Донецькому регіональному відділенні АМУ відбувся практикум на тему «Повноваження органів місцевого самоврядування в сфері дотримання трудового законодавства». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники практикуму – представники органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад області, департаменту соціального захисту населення Донецької ОДА, фахівці з питань трудового законодавства та консультанти проекту ПУЛЬС.
Модератор практикуму Любов Савченко зробила огляд нормативно-правової бази, що регулює питання трудового законодавства та розповіла які основні зміни очікуються в оновленому Трудовому кодексі України. Вона акцентувала на отриманих у рамках децентралізації повноваженнях із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю і зайнятість. «Відтепер місцеве самоврядування має право самостійно перевіряти підприємства з питань дотримання трудового законодавства: проводити перевірки і складати протоколи про адміністративні правопорушення на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, а також фізичних осіб-підприємців, які використовують працю найманих працівників. Від якості проведених контрольних заходів, сумлінності та відповідальності інспекторів праці залежатиме рівень офіційного працевлаштування у місті чи громаді, зменшення «сірої» заробітної плати, а відповідно – наповнення місцевого бюджету та соціальна захищеність людей», - наголосила Любов Савченко. 
Консультант з юридичних питань Донецького РВ АМУ Костянтин Гацько акцентував увагу учасників практикуму на постанові Кабінету Міністрів від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». «Ця постанова була розроблена із залученням представників Асоціації міст України і є суттєвим кроком до детінізації економіки та підвищення соціальної захищеності громадян. Також саме АМУ пролобіювала прийняття відповідної норми у законодавстві, згідно з якою місцеве самоврядування  отримало повноваження в сфері дотримання трудового законодавства», - зазначив експерт. 
Учасники практикуму детально розглянули порядки здійснення державного контролю та державного нагляду за додержанням законодавства про працю, обмінялися думками щодо функціональних обов’язків інспекторів праці. Завершився захід загальною дискусією на тему: «Ефективне використання наданих повноважень в сфері дотримання трудового законодавства – запорука наповнення бюджету громади та зменшення рівня тіньової економіки». 
 
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)