У Хмельницькому РВ АМУ практикум був присвячений темі реформування соціального захисту

11 / Березень, 2020
11 березня у Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Реформування системи соціального захисту. Особливості роботи з особами з інвалідністю, учасниками АТО, внутрішньо переміщеними особами та іншими категоріями населення». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.​ Учасниками були міські, селищні, сільські голови, їх заступники, спеціалісти профільних підрозділів.
З вітальним словом до учасників практикуму звернувся виконавчий директор Хмельницького РВ АМУ Петро Калинюк: «Уже багато років ми активно працюємо із громадами. Тому добре знаємо, які проблеми є на місцях. Сьогодні вирішили попрацювати в невеликій аудиторії і обговорити проблеми, напрацювати концептуальні зміни до існуючого законодавства. Тому сподіваюсь на плідну та активну співпрацю та конструктивний і корисний діалог».
Модерував захід Вадим Маруняк, начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім’ї Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації. 
 
    
На початку заходу учасники познайомилися та коротко розповіли про діяльність у сфері соціального захисту в своїх містах і селищах. Модератор  наголосив, що є певні особливості роботи із ОТГ та розповів, як діяти і хто повинен надавати соціальні послуги населенню, коли громади об’єднуються не в межах колишніх районів. Окремо він пояснив про нюанси закону «Про надання соціальних послуг», який вступив у дію у січні цього року.
Головними питаннями практикуму були:
  • загальні показники системи соціального захисту населення області;
  • реформування системи соціальної підтримки населення, монетизація пільг та житлових субсидій;
  • організація та забезпечення діяльності об’єднаної територіальної громади у сфері соціального захисту населення;
  • соціальний захист учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.
У форматі діалогу учасники обговорювали практичні проблеми та визначалися із розумінням чинного законодавства та прогалинами у ньому, які не дозволяють надавати максимальне число соціальних послуг, які потребує населення. Окремо торкнулися теми закриття психоневрологічних лікарень та алгоритми роботи із пацієнтами цих закладів. Вадим Маруняк наголосив, що таких людей буде переведено до спеціалізованих інтернатів і ніхто не наражатиме на небезпеку соцпрацівників. Також усі учасники практикуму змогли обговорити із фахівцем конкретні ситуації, які виникають у їх поточній роботі.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)