03 / Квітень, 2020
1 квітня Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» №540-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2020 року. Закон вносить зміни до Податкового, Митного і Цивільного кодексів, Кодексів законів про працю, про адміністративні правопорушення, до законів «Про зайнятість населення», «Про банківську діяльність»  та інших нормативних актів.
АМУ раніше повідомляла громадам та надавала проєкт рішення ради (для використання у роботі), щодо підприємців, які не можуть через карантин користуватись нерухомим майном, звільняються від сплати оренди, проте на них можуть покладатися витрати за комунальні послуги, податку на майно та ін. Детальніше можна ознайомитися тут.
Опублікована редакція Закону дещо видозмінена: п.5 Закону вносяться зміни до Цивільного кодексу України, де у Прикінцевих та перехідних положеннях п.14 зазначається:
«…14. З моменту встановлення карантину...і до його завершення в установленому законом порядку наймач може бути звільнений від плати за користування майном відповідно до частини 6 статті 762 цього кодексу.».
Асоціація міст України звертає увагу органів місцевого самоврядування, що звільнення є не обов’язковим, а лише можливим. Закон фактично віддає на розсуд орендодавця і орендаря врегулювання питання звільнення від плати.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)