05 / Вересень, 2018
5 вересня  відбулося  розширене засідання Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, на якому, зокрема, розглядалися проблемні питання підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та житлового фонду до опалювального сезону 2018-2019 років за участі представників Асоціації міст України.
Від АМУ у засіданні взяли участь аналітик з питань житлово-комунального господарства Олег Гарник, а також представники органів місцевого самоврядування – заступник Криворізького міського голови Олександр Катриченко, заступник Тернопільського міського голови Владислав Стемковський та перший заступник Кам’янського міського голови Олександр Чернишов.  
В рамках підготовки до Дня Діалогу, який АМУ проводитиме в місті Тернопіль 24-25 вересня 2018 року, Асоціація міст України провела опитування серед органів місцевого самоврядування щодо проблемних питань, у тому числі й у сфері ЖКГ. Узагальнений перелік основних проблемних питань був надісланий в профільний Комітет. Під час засідання ці питання були розглянуті. Крім того, учасники обговорили заплановані та вже здійснені заходи для забезпечення сталого проходження підприємствами житлово-комунальної сфери опалювального сезону, який має розпочатися вже у жовтні цього року.
Під час засідання комітету, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк охарактеризував стан справ по підготовці до опалювального сезону, звернувши увагу на наступні цифри:
  • стан готовності  сфери ЖКГ на початок вересня складає більше 80%;
  • на підготовку до осінньо-зимового періоду (включно з ремонтом доріг) органами місцевого самоврядування було витрачено більше 30 млрд грн;
  • загальний борг підприємств теплопостачання (включно з штрафними санкціями) за природний газ становить 24,5 млрд грн;
  • загальний борг підприємств водопостачання та водовідведення (включно з штрафними санкціями) за електроенергію становить 5,5 млрд грн.
Перший заступник Голови Комітету Дмитро Андрієвський зазначив, що Комітет активно просуває розгляд на сесійному засіданні законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" №7083 від 06.09.2017, спрямований на подальше врегулювання проблемних питань погашення заборгованості з різниці в тарифах та списання нарахованих штрафних санкцій.
Заступник Голови Комітету Альона Бабак звернула увагу на проблему невизначеності ситуації з постачальником природного газу зі спеціальними обов’язками, адже такі обов’язки покладені на НАК «Нафтогаз України» лише по 1 жовтня 2018 року. Заступник Криворізького міського голови Олександр Катриченко підтримав її позицію та акцентував увагу на проблемі постійної заборгованості держави перед надавачами послуг за надані пільги та субсидії. Так, на 12 серпня така заборгованість склала більше 1,3 млрд грн, таким чином, підприємства теплопостачання до цього часу не отримали повністю кошти за опалювальний сезон 2017-2018 років. Заступник Тернопільського міського голови Владислав Стемковський та перший заступник Кам’янського міського голови Олександр Чернишов у своїх виступах звернули увагу на окремі проблеми, з якими стикаються органи місцевого самоврядування під час підготовки та проходження опалювального сезону.
 
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)