25 / Жовтень, 2019
У всіх регіонах України з жовтня по листопад проходитимуть відбіркові змагання Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності WorldSkills Ukraine, організатором якого, зокрема, є Міністерство освіти і науки. АМУ виступає інформаційним партнером конкурсу. Вперше він проходитиме за єдиним Положенням, а також матиме вдвічі більший перелік компетентностей для оцінки учасників. Старт регіонального відбору почався вчора, 24 жовтня 2019 року, в Запоріжжі.
Окрім того, що цього року ми суттєво розширили перелік компетентностей для конкурсу до 17-ти, вперше на його організацію виділені реальні кошти – півмільйона гривень. У такий спосіб ми хочемо досягти двох цілей. По-перше, завдяки більшій кількості конкурсних професій якомога більше молодих фахівців з професійною освітою зможуть долучитися до ініціативи. По-друге, крім фінансової підтримки роботодавців, залучення додаткових коштів дозволить підтримати формат конкурсу на сучасному рівні. Зараз на місцях розпочинаються відбіркові змагання і ми вдячні усім закладам, учням та їхнім наставникам, які вирішать поборотися за участь у фіналі найближчий місяць”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.
Зараз області самостійно визначають графік відбіркового етапу, а також компетентності, за якими змагатимуться учасники. Наприклад, у Запоріжжі відбір проходить за 9-ма компетентностями:
  • зварювальні роботи;
  • кондитерське мистецтво;
  • кулінарне мистецтво;
  • токарні роботи;
  • електромонтажні роботи;
  • слюсарні роботи;
  • кладка цегли;
  • підйом та транспортування вантажів;
  • експлуатація та обслуговування залізничного транспорту.
Далі у фіналі, який відбудеться у квітні-травні 2020 року, учасників за усіма компетентностями об'єднають на одній платформі, де вони змагатимуться з переможцями з інших регіонів. Оцінювати їхні вміння будуть експерти кожної окремої галузі. Традиційно, до складу журі також увійдуть представники бізнесу і масштабних підприємств.
Важливо, що конкурс проводиться в Україні вже чотири роки поспіль. За цей час змагання проводилися за різною кількістю компетентностей: 2016-го їх було 9, 2017-го – 8, 2018-го – 7, 2019-го – 17. Ознайомитися з повним переліком компетентностей, за якими проходить конкурс цьогоріч можна тут.
Нагадуємо, що раніше Асоціація міст України звернулась до міст-обласних центрів із проханням сприяти проведенню конкурсу.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)