23 / Травень, 2019
23 травня у Верховній Раді Україні розпочав роботу дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі для фахівців органів місцевого самоврядування за напрямом «Освіта». Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У практикумі беруть участь представники громад-членів Асоціації міст України, які працюють у сфері управління освітою. Модерує засідання аналітик АМУ з питань освіти Людмила Мозгова.
З вітальним словом до учасників звернулися Керівник управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Григорій Скопненко та Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
 
  
Асоціація міст України вітає Вас у профільному Комітеті Верховної Ради з питань місцевого самоврядування! На сьогоднішньому практикумі ви дізнаєтеся про аспекти законотворчої роботи. Нині розробляється багато законопроектів і завдання АМУ зробити їх якісними завдяки, зокрема, залученню та підтримці фахівців органів місцевого самоврядування. Адже саме вам належить реалізовувати закони на місцях. Асоціація міст України має всеукраїнський статус. Співпрацюючи з Верховною Радою,   ми лобіюємо інтереси місцевого самоврядування, а це -  інтереси міст, селищ та сіл у сієї України, ми відстоюємо ресурси місцевих бюджетів. Ця щоденна робота передбачає і діалог, і підтримку органів місцевого самоврядування, - Олександр Слобожан
Представники міст ознайомилися із законодавчою процедурою та правилами проектування нормативно-правових актів і особливостями здійснення експертизи законопроектів, про які їм розповіли представники Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України та Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України. Так, головний консультант Головного юридичного управління Апарату ВРУ Михайло Саврук розповів учасникам про правила оформлення проектів законів. Про Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив учасникам розповіли представники Інформаційно-правового центру «Захист права на інформацію».
 
  
Далі у програмі практикуму – круглий стіл з питань управління освітою за участі представників Секретаріату парламентського Комітету з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Асоціації міст України.
На завершення першого дня практикуму для учасників буде проведена екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
Завтра, 24 травня, представники громад-членів АМУ ознайомляться з роботою Інклюзивно-ресурсного центру Дарницького району м.Києва.
 
Нагадаємо, Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України у рамках проекту USAID ПУЛЬС вже четвертий рік поспіль проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)