21 / Листопад, 2019
21 листопада у Верховній Раді розпочав роботу дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі для фахівців органів місцевого самоврядування за напрямом «Житлово-комунальне господарство». Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У практикумі беруть участь представники громад-членів Асоціації міст України, які працюють у сфері управління житлово-комунальним господарством. Модерує практикум аналітик Асоціації міст України з питань ЖКГ Олег Гарник.
З вітальним словом до учасників звернулися Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко. Він побажав представникам громад плідної роботи. До привітань приєднався Заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко. Бучанський міський голова, член Правління Асоціації міст України, Анатолій Федорук у вітальному слові зазначив, що АМУ  спільно з органами місцевого самоврядування працює над формуванням правового поля децентралізаційної реформи і такі практикуми покликані сформувати в учасників навички підготовки проектів нормативно-правових актів згідно з чинними законодавчими правилами (Уряду та Парламенту), висловлення та відстоювання позиції органів місцевого самоврядування в центральних органах державної влади та ЗМІ.
 
Головний консультант відділу з питань конституційного, кримінального, адміністративного законодавства та судово-правової реформи Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України Михайло Саврук розповів учасникам про законодавчу процедуру та правила проектування законодавчих актів (презентація).
Фахівець Управління по зв’язках з місцевими органами влади  органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Ольга Мікрюкова представила інструментарій комунікації з парламентом для органів місцевого самоврядування (презентація).  
Особливості здійснення експертизи законопроектів окреслив представник Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України Олександр Карпенко
Також учасники зупинилися на розгляді та обговоренні актуальних питань законодавчого забезпечення управління комунальним майном, про які розповіли представники Інституту законодавства Верховної Ради України.
Голова громадської організації "інформаційно-правовий центр «Захист права на інформацію»" Олександр Лашко провів для учасників навчальний блок під назвою «Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив» (презентація).
Далі у програмі практикуму – круглий стіл з питань житлово-комунального господарства за участі представників секретаріату Комітету Верховної Ради України з енергетики та житлово-комунальних послуг, Міністерства розвитку громад та територій України, Асоціації міст України.
Участь у круглому столі взяли перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко, представник секретаріату Комітету Марина Бєльдєй, директор Департаменту економіки систем життєзабезпечення Міністерства розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська (презентація), аналітик АМУ з питань ЖКГ Олег Гарник.  Було обговорено питання тарифоутворення, вирішення проблем погашення заборгованості з різниці в тарифах, передачі повноважень по тарифоутворенню на рівень органів місцевого самоврядування, стягнення заборгованості зі споживачів, управління багатоквартирними житловими будинками, а також ветхого та аварійного житлового фонду.
 
Наприкінці першого дня навчання учасників очікує екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
Завтра учасники ознайомляться з кращими практиками м.Києва щодо впровадження енергоефективних заходів  у будинках, де створено ОСББ.
По завершенню практикуму усі учасники отримають сертифікати.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)