У Житомирському РВ АМУ обговорили питання просторового планування територій громад

27 / Вересень, 2021
27 вересня у Житомирському регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Планування розвитку громад, складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення. Схема просторового планування території громади, як інструмент комплексного управління у використанні земель, зонування території».
Участь у практичній сесії взяли сільські голови, головні архітектори громад, заступники голів, фахівці із земельних, економічних та юридичних питань місцевих рад.
Захід проведено в рамках спільного проекту АМУ та ДЕСПРО. 
Виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська, відкриваючи захід, представила програму заходу та ознайомила із актуальними питаннями місцевого самоврядування, над яким нині працює Асоціація міст України. Зокрема, АМУ надала пропозиції до проекту Держбюджету-2022 та виступає за збільшення частки ПДФО, що зараховується до місцевих бюджетів. Ткож вона зазначила, що голови громад занепокоєні зростанням цін на природний газ та послуги з його розподілу, що ставить під загрозу проходження опалювального сезону 2021/2022 роки, адже на органи місцевого самоврядування покладається непосильне фінансове навантаження. «Вкрай важливо комунікувати між собою, вивчати кращі практики своїх сусідів. Через прогалини у законодавстві існують проблеми виконання повноважень органами місцевого самоврядування. Саме з метою вирішеня цих проблем і працює Асоціація міст України, а у Житомирській області - Житомирське РВ АМУ, що об'єднує 41 громаду області, і має відповіді та пропозиції на більшість викликів місцевого самоврядування. Тому практикуємо такі заходи, залучаємо експертів, навчаємося досвіду один одного", - сказала Т. Кухарська.
 
Модератор заходу - Микола Костриця, експерт з просторового розвитку, кандидат економічних наук, розповів про комплексні плани просторового розвитку громад, їх містобудівний та земельний аспекти. Детально учасники зупинилися на розгляді питання взаємозв'язків стратегічного та просторового планування в громаді, впливу містобудівної документації на розвиток територій громад. Законодавче регулювання містобудівної діяльності та принципи просторового планування територій громад представив заступник директора департаменту містобудування та архітектури Житомирської міської ради Дмитро Поліщук. У форматі «круглого столу» учасники розкрили питання складання містобудівної документації та схеми просторового планування території. Спікери надали роз’яснення та відповіли на запитання учасників.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)