Учасники практикуму у Львівському РВ АМУ обговорили формування місцевих бюджетів

25 / Червень, 2019
25 червня у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум на тему «Формування місцевих бюджетів, шляхи збільшення надходжень та бази оподаткування місцевих бюджетів, взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Учасники - представники міських рад та об’єднаних територіальних громад. Модератором практикуму виступив директор департаменту фінансової політики Львівської міської ради Олег Іщук.
  
Модератор передусім розповів про формування місцевих бюджетів та основні напрямки роботи із збільшення надходжень до міського бюджету. Зокрема, це – облік надходжень за кожним платником та розміщення коштів на депозитах.
Олег Іщук піддав критиці рішення Уряду щодо заборони розміщення тимчасово вільних коштів  місцевих бюджетів на депозитних рахунках. Так, торік Львів заробив на цьому додатково понад 50 млн грн, а якби ті кошти, які місто тимчасово не використовувало, лежали б на казначейському рахунку, цих доходів не було би.
Також  він поділився досвідом Львова у залученні грантів. За кошти грантової допомоги  у Львові реалізовано проекти: «Львів – молодіжна столиця» (2018), «Урбаністичний фестиваль для підтримки міських ініціатив» (2019) та багато-багато інших. Окрім того, Олег Іщук розповів про досвід обласного центру у залученні платників податків на територію міста, як місто встановлює податки на землю та нерухоме майно. 
На завершення практикуму учасники обговорили питання вдосконалення законодавства для розширення фінансової бази місцевих бюджетів та взаємодію органів місцевого самоврядування з фінансовими та податковими органами.
   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)