04 / Березень, 2020
3 березня Кабінет Міністрів України схвалив Постанову, відповідно до якої з 1 травня 2020 року:
  • діятиме екстериторіальний принцип погодження усіх видів документації із землеустрою;
  • буде функціонувати лише електронна форма (із застосуванням кваліфікованого електронного підпису) подання на погодження до територіальних органів Держгеокадастру документації із землеустрою (отримання висновку про розгляд також відбуватиметься онлайн);
  • до проєктів відведення буде додано 7 видів документації із землеустрою (зокрема по інвентаризації та рекультивації земель, необхідної для зняття та перенесення родючого шару ґрунту).
Цей принцип неодноразово доводив свою ефективність. Як приклад - запровадженням екстериторіального погодження проєктів відведення, де відсоток негативних висновків скоротився від 40 до 15%. Тепер, коли усі документації розроблятимуться відповідно до вимог законодавства, а не до «регіональних особливостей» та «традицій», очікується ліквідація будь-яких проявів суб’єктивного фактору та зменшення кількості відмов по решті документацій до 15%. Як результат - скорочення строку оформлення документації із землеустрою всіх форм власності.
Нагадаємо, що види документації визначенні ст. 25 Закону України «Про землеустрій», а замовниками такої документації можуть виступати органи місцевого самоврядування, відповідно до ст. 26 цього ж Закону.
Асоціація міст України підтримує прийняту постанову Кабміну.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)