Українці довіряють місцевій владі більше, ніж центральній - дослідження «Active Group»

11 / Грудень, 2020
з 27 по 29 листопада 2020 року компанія «Active Group» провела соціологічне дослідження «Всеукраїнський омнібус» щодо рівня довіри українців до центральної і місцевої влади та результатів місцевих виборів.
⇒ Дослідження оцінки рівня довіри до деяких політичних діячів
Громадяни України оцінили рівень своєї довіри до місцевої влади на 3,09 бали за п’ятибальною шкалою. Серед представників центральної влади найвищий рівень довіри висловили Президенту В. Зеленському – 2,96 бали
Довіру до свого мера українці оцінили так: 1 бал – 11,9%, 2 бали – 13 %, 3 бали – 30,5%. «Четвірки» представники місцевої влади отримали від 21,9% респондентів, а «п’ятірки» – від 11,7%. Не визначились із відповіддю 11% респондентів. Середньозважена оцінка довіри до голови громади склала 3,09 бали за п’ятибальною шкалою.
Як зазначив засновник «Active Group» Андрій Єременко, оцінки довіри до міських голів стабільно є вищими за оцінку будь-якого представника центральної влади. Зазвичай це зумовлено тим, що у більшості населених пунктів добре видно діяльність міського голови та її результати. До цього фактору додався і другий – нещодавні вибори, під час яких громадяни обрали тих міських голів, яких вважали за потрібне. На своїх обранців наразі покладають більш високі сподівання та відповідно – дають певний кредит довіри.
Повну презентацію дослідження можна завантажити за посиланням
 
⇒ Дослідження оцінки результатів виборів до органів місцевого самоврядування
Понад половина (50,6%) опитаних громадян України задоволені результатами виборів до органів місцевого самоврядування, які відбулись восени. А після виборів половина українців (50,4%) очікує змін на краще. Повністю задоволені результатами місцевих виборів 25,4% українців, а швидше задоволені – 25,2%. Швидше не задоволені виборами 23,8% респондентів, категорично не задоволені – 11,5%. Не визначились із відповіддю на запитання 14,1% опитаних.
Повну презентацію дослідження можна завантажити за посиланням
 
Дослідження проводилось методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1105 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка не перевищує 3,0%.
 

Нагадаємо, 6 жовтня АМУ та «АКТИВ-ГРУП» підписали Меморандум про співробітництво
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)