26 / Грудень, 2019
24 грудня 2019 року на засіданні Уряду було ухвалено  постанову Кабінету Міністрів України «Про здійснення перерахунку споживачам розміру плати за спожиту  теплову енергію та комунальні послуги за підсумками опалювального сезону 2019/2020 р.р. у зв’язку із зміною ціни природного газу». Зазначена постанова розроблена Мінрегіоном відповідно до затвердженої Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Метою її розробки є захист прав споживачів теплової енергії та комунальних послуг в частині оплати ними справедливої вартості теплової енергії та комунальних послуг за умови забезпечення балансу інтересів споживачів та надавачів  таких послуг.  Ця мета досягається шляхом перерахунку підприємствами теплопостачання (за підсумками опалювального сезону 2019/2020рр.) споживачам розміру нарахованої плати за теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води за умови зміни для таких підприємств ціни природного газу.
Проєкт постанови надсилався розробником на погодження до Асоціації міст України. За результатами проведеного аналізу АМУ не підтримала  прийняття зазначеного акту (лист АМУ).
Зважаючи на те, що проєкт відповідної постанови доопрацьовувався за наслідками висловлених центральними органами виконавчої влади пропозицій та зауважень, з остаточним його текстом можна буде ознайомитися лише після офіційного оприлюднення. Міністр Міністерства розвитку громад та територій А.Бабак уже прокоментувала основні положення акту на сайті Міністерства (посилання).
Зауважимо, що прийнята постанова була пунктом № 1 порядку денного засідання Ради розвитку громад та територій, яке відбулося 24 грудня під головуванням Президента України В. Зеленського.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)