03 / Червень, 2020
3 червня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 417 «Деякі питання реалізації права осіб на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів за державним замовленням» (порівняльна таблиця). У засіданні Уряду взяв участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Так, акт приведено у відповідність Закону України від 18 грудня 2019 року № 392-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти».
Йдеться про забезпечення механізму задоволення потреб сіл, селищ, селищ міського типу у медичних, педагогічних та мистецьких кадрах.
Так, першочергово до закладів мистецької, медичної та педагогічної освіти зараховуватимуться за державним (регіональним) замовленням особи, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу.
Такі особи мають бути забезпечені безоплатним користуванням житлом з опаленням та освітленням у межах установлених норм.
Прийняття акта дозволить вирішити частково питання вакансій у сфері культури, охорони здоров’я та освіти.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)