23 / Жовтень, 2019
Невдовзі в рамках проєкту "Дія" у тестовому режимі запрацює мобільний додаток із генерування електронних прав та техпаспорта. Тобто водії зможуть не носити з собою права, а власники автомобілів -  техпаспорти. Електронні документи матимуть таку ж юридичну силу як і пластикові чи паперові. Щодо відповідальності, то вона наставатиме лише за відсутність законних підстав для керування авто.

23 жовтня Уряд ухвалив Порядок застосування електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Це один з перших елементів «Держави в смартфоні» -  онлайн-сервіс державних послуг для водіїв. Так, протягом 2019-2020 років буде реалізовуватися експериментальний проєкт щодо застосування електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Такі посвідчення можуть пред’являтися поліцейським замість документів, виготовлених на бланках, для підтвердження водієм прав керування та права користування транспортним засобом.

Мііністерство внутрішніх справ та Міністерство цифрової трансформації протягом двох місяців мають забезпечити технічну можливість формування електронного посвідчення апаратно-програмними засобами єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ та Єдиного          державного            веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунка зазначеного веб-порталу (Дія) та застосування електронного посвідчення.
Під «е-посвідченням водія» та «е-технічним паспортом» слід розуміти цифровий образ виданих особі цих документів разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом), який забезпечує перехід за посиланням на відповідний підтверджуючий запис в електронних ресурсах єдиної інформаційної системи МВС. Електронні посвідчення формуватимуться автоматично засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, у тому числі з використанням мобільного застосунку (Дія), на підставі відомостей про видані особі посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, що містяться в єдиній інформаційній системі МВС.
«Е-посвідчення водія» та «е-технічний паспорт» формуються автоматично за наявності в єдиній інформаційній системі МВС усіх відомостей, що зазначаються в посвідченні водія та свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, у тому числі фотографії (відцифрованого образу обличчя) особи для формування «е-посвідчення водія».
У разі відсутності в єдиній інформаційній системі МВС фотографії (відцифрованого образу обличчя) особи для формування «е-посвідчення водія», відцифрований образ обличчя особи надається з Єдиного державного демографічного реєстру (за наявності) у порядку електронної інформаційної взаємодії, установленому МВС.
Повідомлення про формування «е-посвідчення водія» та «е-технічного паспорта» разом з унікальними електронними ідентифікаторами (QR -кодами) або про неможливість такого формування у зв’язку з відсутністю необхідних відомостей надсилається особі автоматично через мобільний застосунок Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Дія).
Нагадаємо
Уряд взяв курс на об'єднання в одній платформі більш ніж 350 реєстрів. "Дія" - це додаток і сайт, що об'єднають в єдиному електронному вікні усі послуги, які надає держава громадянам і бізнесу. Має відбутися максимальне спрощення будь-якої взаємодії людини з державою. Головний інструмент - максимум процесів мають бути електронними та автоматичними - посадовець взагалі не впливатиме на термін отримання довідки або видачу дозволу.
Портал та додаток "Дія – зручно, непомітно, людяно" включатиме такі послуги:
  • оформити ФОП за 10 хвилин;
  • скористатися електронним кабінетом громадянина;
  • оцифрує сотні послуг;
  • дозволить отримати ліцензії та дозволи онлайн;
  • забезпечить підзвітність влади;
  • забезпечить цифрові медичні послуги тощо.
Зі створенням бренду цифрового суспільства кожен українець матиме особистий кабінет жителя і зможе відслідковувати всі дані, які держава має про нього.
До 2024 року усі послуги планується перевести в он-лайн.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)