16 / Листопад, 2017
15 листопада Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 р. №1010 і від 1 червня 2011 p. № 869», яка розроблена з метою приведення положень чинних порядків формування тарифів на житлово-комунальні послуги, затверджених постановами Кабміну від 26 липня 2006 р. №1010 і від 1 червня 2011 р. №869, до вимог законодавства.
Так, постановою вирішується проблема відшкодування втрат підприємств, що виникають протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та їх оприлюднення органом, уповноваженим встановлювати тарифи. Ця проблема вирішується шляхом доповнення порядків формування тарифів на житлово-комунальні послуги, затверджених постановами Кабміну від 26 липня 2006 р. №1010 і від 1 червня 2011 р. №869, новими розділами, які визначатимуть порядок відшкодування втрат підприємств, що виникають протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та їх оприлюднення органом, уповноваженим встановлювати тарифи. Таке відшкодування буде здійснюватися за рахунок включення суми втрат до складу тарифу при їх наступному перегляді, або за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування з коштів місцевого бюджету. Запропоновані зміни дозволять забезпечити виконання вимог абзацу третього частини десятої статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Асоціації міст України проект постанови офіційно направлявся розробником, та був погоджений без зауважень 23 травня 2017 року.
Зауважимо, що ці зміни стосуються відшкодування тарифів, які встановлюються органами місцевого самоврядування. НКРЕКП для своїх ліцензіатів врегулювала цю проблему аналогічним чином набагато раніше.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)