06 / Грудень, 2017
Сьогодні, 6 грудня, під час засідання Кабінету Міністрів України розглядалось доручення Премʼєр-Міністра України Володимира Гройсмана щодо збільшення обсягів будівництва, реконструкції приміщень дошкільних навчальних закладів, розширення мережі навчально-виховних комплексів “школа-дитячий садок”, відкриття нових груп, зменшення черг на влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади. Доповідала про стан виконання доручення Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
За її словами, дошкільна освіта має не тільки зберегти здоровʼя дітям та створити умови для безпеки їх життя, а й надати можливість засвоїти необхідний освітній компонент. «Черга до дошкільних навчальних закладів станом на 2015 рік становила 95,9 тис. дітей, у 2016 році – 90,5 тис. дітей, станом на 1 січня 2017 року вона сягала 78,4 тис. дітей, а вже на період 1 вересня 2017 року скоротилась до 52,2 тис. дітей. Як бачимо, ця позитивна динаміка стала можливою завдяки злагодженій співпраці органів місцевого самоврядування та центральної влади», – додала Міністр.
Відповідно до змісту доповіді Лілії Гриневич, Уряд планує до 2020 року додатково створити 96147 місць у дошкільних навчальних закладах такими шляхами:
  • відкриття нових комунальних ДНЗ або дошкільних відділень;
  • облаштування ДНЗ у сільській місцевості за рахунок використання вивільнених приміщень шкіл;
  • відкриття приватних ДНЗ;
  • реконструкції ДНЗ, у тому числі їх капітальних ремонтів за кошти ДФРР;
  • відновлення функціонування ДНЗ, що не використовувались у сфері освіти.
Підбиваючи підсумки, Премʼєр-Міністр України Володимир Гройсман наголосив на важливості для Уряду цього питання, а також зауважив, що ДФРР має врахувати пріоритетність будівництва та реконструкції закладів дошкільної освіти і до 2020 року черга до дитячих садків має бути ліквідована.
Асоціація міст України висловлює вдячність Премʼєр-Міністру України Володимиру Гройсману та Міністерству освіти і науки України в особі Лілії Гриневич за враховану позицію АМУ під час визначення шляхів розвитку мережі закладів дошкільної освіти.
Окрім того, на засіданні було прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про утворення Державної служби якості освіти України». Нею утворено Державну службу якості освіти України шляхом перетворення Державної інспекції навчальних закладів. Асоціація міст України підтримала прийняття постанови, оскільки це дозволить привести до відповідності Закону України «Про освіту» систему центральних органів виконавчої влади та забезпечити моніторинг якості освіти на локальних рівнях, а також здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо недопущення порушень прав здобувачів освіти.
Позицію Асоціації міст України на Уряді представляє Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)