08 / Липень, 2020

8 липня 2020 року Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров'я і прийняв постанову, яка дозволяє виділити МОЗ 5,3 млрд грн. Це кошти з фонду боротьби з COVID-19, які будуть спрямовані на обладнання для відділень екстреної медичної допомоги. Також прийнято Порядок використання коштів, виділених для закупівлі обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах. 
“Передбачається, що головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем є Міністерство охорони здоров’я. Одержувачем коштів запропоновано визначити ДП «Медичні закупівлі України». Обладнання отримають районні лікарні по всій Україні. Це реальна реформа, яка дозволить покращити якість медицини і обладнати українські лікарні сучасною технікою”, - прокоментував рішення Уряду Міністр охорони здоров'я  Максим Степанов.
Серед обладнання, яке планується закупити, системи ендоскопічної візуалізації, ангіографічні системи та комп'ютерні томографи.  Всього в Україні визначено 212 опорних лікарень. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 січня 2020 року № 23-р  було затверджено Перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року. 
Асоціація міст України переконана, що залишається ряд медичних закладів, які через суб'єктивний підхід МОЗ України щодо відбору до числа опорних, не були включені до їх числа та не матимуть можливості покращити матеріально-технічний стан. Затверджені критерії та вимоги до медичних закладів за бальною шкалою дозволили б отримати об’єктивні дані стосовно можливості віднесення закладу охорони здоров’я до опорного. АМУ пропонувала МОЗ затвердити відповідним нормативним актом критерії/показники вимог до опорних закладів охорони здоров’я, які дозволять об'єктивно оцінювати медичні заклади та здійснювати прозорий та об’єктивний відбір закладів охорони здоров'я до числа опорних. З метою запобігання суб’єктивного підходу до створення мережі опорних закладів охорони здоров’я АМУ звернулася до Міністра охорони здоров’я з проханням затвердити наказом Порядок і методику формування мережі опорних закладів охорони здоров’я; критерії/показники вимог до таких закладів та переглянути перелік опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах на період до 2023 року. Урегулювання цього питання дозволить уникнути нарікань у майбутньому.
Лист АМУ від 19.03.2020
Лист АМУ від 18.06.2020
Аналітичний центр АМУ
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)