24 / Березень, 2020
Фонд ООН у галузі народонаселення та Інститут демографії і соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України запустили в Україні Муніципальний Індекс Благополуччя Молоді (МІБМ) – інструмент, який оцінює різні сфери життя молоді. Йдеться про охорону здоров’я, освіту, участь у громадському та політичному житті, економічні можливості, інформаційні та комунікаційні технології, безпеку і відчуття захищеності життя. Індекс допоможе побачити «вузькі місця» молодіжної політики, що потребує змін перш за все.
Як виміряти благополуччя молоді? Міська рада має необхідну статистику за сімома аспектами, що передбачені МІБМ: рівень смертності, підліткової вагітності, поширеності ВІЛ тощо. Потім дані  підкріплюються онлайн-опитуванням молодих людей та оцінками експертів. Так муніципалітет отримує повну картину і чітко бачить, наскільки добре працює молодіжна політика в місті і що можна зробити для підвищення рівня щастя молоді. Методологія розрахунку МІМБ є однаковою для всіх міст, що дозволяє порівняти показники Індексу між містами.
Для визначення муніципального Індексу благополуччя молоді для України, автори методології виходили з аналізу світового досвіду визначення найважливіших аспектів життя та благополуччя молоді, напрямів розвитку молоді, а також власної оцінки наявних даних за різними аспектами на муніципальному рівні.
За результатами цієї роботи, автори визначили 49 первинних індикаторів, які згруповані на 7 важливих блоків:
  • Освіта
  • Здоров’я
  • Економічні можливості
  • Участь у політичному житті
  • Участь у громадському житті
  • Інформаційні та комунікаційні технології
  • Безпека та захищеність
Для кого потрібен Індекс?
Для місцевої влади. Індекс - це простий інструмент для моніторингу і оцінки благополуччя молоді саме у вашому місті. Наразі Індекс вже працює у Львові, Кременчуці та Миколаєві.
Будь-яке місто може скористатися розробленою методологією та платформою для опитувань.
Для молоді. Це зручна можливість для залучення до діалогу із владою, надання зворотного зв'язку та участі в прийнятті рішень на рівні свого міста.
Для ЗМІ та громадських організацій у містах. Дані Індексу дають оцінку успішності молодіжної політики міста.
Для місцевого бізнесу. Платформа, на якій молоді люди проходять опитування за Індексом, має можливість розміщення промокодів від місцевих компаній. Тобто за проходження опитування кожен учасник та кожна учасниця отримують знижки на товари чи послуги у своєму місті. Ставши партнером Індексу благополуччя молоді у місті, місцева компанія має можливість надавати знижки на свої послуги або товари, і натомість отримати потенційних покупців.
Як місту долучитись?
Для проведення оцінки Індексу благополуччя молоді у місті необхідно надіслати електронного листа Фонду ООН у галузі народонаселення з приміткою “Індекс благополуччя молоді” на електронну пошту: ukraine.office@unfpa.org.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)