11 / Січень, 2019
Світовий банк за фінансової підтримки ЄС запустив пілотний проект супутникового моніторингу сільськогосподарських земель в межах глобальної 5-річної Програми з підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами в Україні  – Land Transparency. На даний момент проект реалізували в трьох областях України: Львівській, Київській та Миколаївській, повідомили Mind у компанії EOS.
Здійснює моніторинг цільового призначення землі з використанням космічних технологій американська компанія EOS, яка виграла тендер на обслуговування цієї складової Land Transparency. В Україні компанія EOS має кілька офісів і R&D центр, співпрацює з провідними університетами і науково-дослідними інститутами.
В межах Програми Світового банку та ЄС компанія на основі даних космічного моніторингу провела аналіз рослинного шару земної поверхні, що дозволило створити карти посівів с/г культур, визначити точні межі полів, а також виділити всі основні типи покриттів на території трьох областей за період з 2016 по 2018 рік. Також були ідентифіковані невідповідності в кадастрових даних та факти відсутності зміни культур. Ведеться моніторинг великого масиву полів, на яких кілька років поспіль вирощується одна і та ж культура. Так, найбільша площа посіву однакових культур по Київській області у кукурудзи, а для Миколаївській області такою культурою є соняшник.
Для роботи над проектом були залучені співробітники Інституту космічних досліджень НАН та ДКА України, визнані експерти в галузі використання систем космічного спостереження. За їх оцінкою, точність карт класифікації становить понад 90%, що вважають високим показником, особливо, з огляду на наявність великої кількості малих полів.
«Якщо говорити про переваги моніторингу сільськогосподарських земель з космосу, то у виграші будуть усі учасники агроринку: державний, фінансовий та інвестиційний сектор, агрохолдинги та фермерські господарства, страхові компанії, дистриб'ютори і трейдери». Застосування технологій космічного моніторингу дозволяє з високою точністю оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати урожай на ранніх стадіях, контролювати агроопераціі і багато іншого.
Доступ до супутникових даних за попередні роки і аналіз величезних масивів інформації з використанням новітніх технологій дозволяє на основі різних показників здійснювати оцінку вартості землі. 
Для реалізації проекту компанія EOS використовувала власні розробки в галузі методів обробки великих обсягів даних із застосуванням алгоритмів машинного навчання, а також дані, отримані з космічних апаратів Sentinel, програми Європейського союзу Copernicus.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)