31 / Березень, 2020
30 березня Верховна Рада України на позачерговому засіданні прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (законопроєкт №3275).
Прийнятий Закон вносить зміни до ряду законодавчих актів, зокрема, і до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Внесеними змінами передбачається, що договори про надання послуг за правилами Закону України «Про житлово-комунальні послуги», повинні бути укладені протягом п’яти місяців з дня заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України. Окрім того, встановлюється обов’язок співвласників прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг не пізніш як протягом п’яти місяців з дня заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, до діючого Закону внесено зміни, якими передбачається перенесення встановлених ним термінів. При цьому у внесених змінах допущена технічна помилка, а саме у фразі «протягом п’яти місяців з дня заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України» пропущено слово «завершення». Тобто Закон є нечітким в частині визначення термінів у часі. Асоціація міст України вже працює над вирішенням цієї проблеми.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)