В.Кличко: Ключова мета створення агломерації – зробити життя комфортнішим як для киян, так і для мешканців міст-супутників

26 / Лютий, 2021
26 лютого Київський міський голова, голова Асоціації міст України, голова Асоціації «Київська агломерація» Віталій Кличко взяв участь у круглому столі «Утворення  Київської  агломерації як перспектива розвитку столичного регіону».
Під час заходу учасники обговорили способи законодавчого визначення правового статусу міських агломерацій та можливості врегулювання питання їх функціонування, практику функціонування Київської агломерації та перспективи розвитку, заслухали європейський досвід вирішення зазначеного питання.
Також було презентовано основні положення законопроєкту«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення правових підстав для утворення агломерації як однієї з форм співробітництва територіальних громад» №2637.
У дискусії Віталій Кличко наголосив, що існує хибна думка нібито велике місто поглине території сусідніх населених пунктів. Хоча про поглинання зовсім не йдеться.
Ключова мета створення агломерації – зробити життя більш комфортнішим як для киян, так і для мешканців міст-супутників. Такі об’єднання є в усьому світі, і вони довели свою ефективність, - сказзав В.Кличко
Він підкреслив, що при створенні агломерацій варто опиратися на європейський досвід. У громад існує чимало проблем, зокрема, транспортна інфраструктура, система освіти, сміття тощо. І лише спільними зусиллями, у співпраці можна їх вирішити на користь наших громадян.

Круглий стіл «Утворення  Київської  агломерації як перспектива розвитку столичного регіону» організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у партнерстві з Асоціаціаціє міст Україні в рамках Проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС   та програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

 

 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)