10 / Листопад, 2016

            На виконання доручення Премʼєр-міністра України В. Гройсмана за результатами зустрічі з Асоціацією міст України було внено зміни до формування бюджету на наступний рік у галузі освіти, що відображуються в доопрацьованому проекті Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» (реєстр. № 5000 від 15.09.2016 року, зміни від 03.11.2016 року):

 

Бюджетні висновки Верховної Ради України

до проекту Закону України "Про Державний

бюджет України на 2017 рік"

Пояснення щодо ступеня врахування Бюджетних висновків Верховної Ради України

Примітка

Опрацювати питання перерозподілу між місцевими бюджетами загального обсягу додаткової дотації на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в частині надання такої додаткової дотації всім місцевим бюджетам, що мають відносини з державним бюджетом;

Враховано частково.

В частині передбачення додаткової дотації 184 бюджетам об’єднаних територіальних громад.

Перерозподілено додаткову дотацію на утримання закладів освіти та охорони здоров’я (14,9 млрд. грн.), включено в розрахунки бюджети об’єднаних територіальних громад. Перерозподіл здійснено пропорційно до видатків цих бюджетів у 2016 році на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Проаналізувати можливість надання у 2017 році додаткової дотації з державного бюджету бюджетам об’єднаних територіальних громад на утворення освітніх округів;

Не враховано.

Питання може бути вирішено у поточному році за рахунок розподілу резерву коштів освітньої субвенції, які будуть використовуватися у наступному році як залишки.

 

 

Переглянути в додатку № 6 до законопроекту розподіл між місцевими бюджетами загального обсягу освітньої субвенції для усунення диспропорцій, що виникли внаслідок використання у розрахунку її обсягів для місцевих бюджетів нових показників, пов’язаних із запропонованими змінами до Бюджетного кодексу України щодо спрямування такої субвенції виключно на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників відповідних типів навчальних закладів;

Враховано.

 

Мінфін у проекті Державного бюджету 2017 до другого читання збільшив обсяг освітньої субвенції на 10,7 млрд. грн. або на 25,5%. Тобто загальний обсяг становитиме 52,6 млрд. грн. (на перше читання було 41,9 млрд. грн.)

       Окрім цього, за результатами ряду нарад у Прем’єр-міністра та Президента України додатково видатки передбачені на підготовку кваліфікованих робітників за професіями загальнодержавного значення – 169,6 млн. гривень.

       Поряд із тим, Асоціація міст України наполягає на здійсненні передачі майна та управління закладами ПТУ містам-обласним центрам, за проектом відповідного Закону із бюджетів яких здійснюватиметься у 2017 році фінансування закладів професійно-технічної освіти.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)