13 / Червень, 2019
13 червня у Києві відбулася Практична земельна конференція «Землі ОТГ: облік, управління, розпорядження». Організатори: Асоціація міст України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства та Держгеокадастр.
У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, Мінрегіону, Держегокадастру, фахівці та експерти у земельній та архітектурній сферах.
АМУ на конференції представляли Виконавий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та аналітик з питань земельних відносин Тетяна Медвецька.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, відкриваючи захід, відзначив:
Все більше населених пунктів створюють об’єднані територіальні громади, зокрема, для того, щоб ефективніше використовувати можливості для розвитку. Земля – це потужний ресурс громад, для якісного управління яким потрібні: інвентаризація, моніторинг і облік на основі сучасних технологій. Саме інноваційні інформаційні технології допомагають ОТГ планувати розвиток своїх територій, залучати інвесторів, публікувати містобудівну документацію онлайн і ставати більш відкритими та прозорими.
Виконавчий директор АМУ додав, що Асоціація міст України підтримує розвиток інновацій та ГІС-технологій для ефективного ресурсного розвитку територій громад та висловив впевненість, що Практична земельна конференція є дуже корисним заходом для представників громад.
Заступник Голови Держгеокадастру Олександр Краснолуцький побажав учасникам плідної роботи та відзначив, що у 2019 році продовжується інвентаризація земель у 141 ОТГ і сучасні ІТ-технології дозволяють зробити цей процес більше ефективним.
Протягом конференції учасники розглянули практичні аспекти виконання робіт у сфері землеустрою та просторового планування й ефективного використання ГІС платформи. Також вони ознайомилися із готовими продуками ГІС платформи, що дозволить зрозуміти реальні переваги використання такого інструменту управління територією на практиці.
Крім того, програмою передбачено розгляд таких питань:
  • Практичні та юридичні аспекти передачі земель колективної власності в розпорядження органів місцевого самоврядування.
  • Додаткові джерела фінансування програм розвитку ОТГ.
  • Сучасні тенденції просторового планування територій ОТГ.
  • Інвентаризація земель - основа ефективного управління земельними ресурсами громад. Соціальні та фінансові результати успішної інвентаризації.
  • Розроблення містобудівної документації на основі матеріалів інвентаризації: практичний досвід та переваги. Розроблення схеми планування ОТГ як необхідної умови розвитку громад.
  • Зміна меж населених пунктів: вплив якісної картографічної основи та містобудівної документації.
  • Геоінформаційні системи як інструмент для управління територіями ОТГ.

  

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)