25 / Березень, 2020

Постановою Кабінету Міністрів України № 1028 від 15 листопада 2019 року «Про виплату допомоги вчителям закладів загальної середньої освіти» передбачено у 2020 році виплату допомоги у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня 2020 року, вчителям закладів загальної середньої освіти, які мають стаж педагогічної роботи до 10 років.

На виконання зазначеної вище постанови Уряд постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року № 179 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» затвердив Порядок та умови надання цієї субвенції.

Актом затверджено механізм розподілу коштів з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників, а також розподілено по обласним бюджетам субвенцію в розмірі 1 млрд 553 млн грн для виплати допомоги молодим учителям – понад 73 тис педагогів зі стажем до 10 років отримають виплату цієї субвенції.

До Асоціації міст України щодня надходить багато звернень щодо адресатів та умов одержання цієї субвенції. Надаємо відповіді на основні типові запитання.

  • Щодо загального обсягу виплати

Одноразова виплата вчителю становитиме 21 020 грн, що еквівалентно десяти прожитковим мінімумам для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року. Кошти виплачуватимуться вчителям за основним місцем роботи у закладі освіти.

  • Щодо категорій педагогів, яким будуть здійснюватись виплати

Відповідно до абзацу третього Порядку та умов надання цієї субвенції «на отримання допомоги мають учителі, які станом на 1 січня 2020 року працювали на посаді вчителя та мали стаж педагогічної роботи до 10 років включно, а також мають педагогічне навантаження у 2020 році і продовжують обіймати посаду учителя під час виплати допомоги». Отже, виплати передбачені виключно вчителям.

  • Щодо виплат допомоги вихователів ГПД, соціальним педагогам, практичним психологам, заступникам керівників, керівникам та іншим, окрім учителів, категоріям педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти

Відповідно до пункту 3 Порядку субвенція спрямовується на виплату допомоги вчителям закладів загальної середньої освіти з метою покращення їх соціального захисту. Таким чином, кошти у державному бюджеті на відповідні виплати іншим категоріям педагогічних працівників не передбачені.

  • Щодо права отримати одноразову виплату для молодих педагогів учителю, який працює на декретному місці

Якщо станом на 1 січня 2020 року особа перебуває на посаді вчителя, має педагогічне навантаження і продовжує обіймати посаду вчителя, відповідна виплата для неї закладена у Державному бюджеті України.

  • Щодо права отримати одноразову виплату для молодих педагогів учителю, який перебуває у декретній відпустці

Згідно з абзацом третім пункту 3 Порядку «на отримання допомоги мають учителі, які станом на 1 січня 2020 року працювали на посаді вчителя та мали стаж педагогічної роботи до 10 років включно, а також мають педагогічне навантаження у 2020 році і продовжують обіймати посаду учителя під час виплати допомоги».

Якщо станом на 1 січня 2020 року особа перебуває у декретній відпустці, а отже, не має педагогічного навантаження у 2020 році, одна з умов одержання коштів не дотримується. Таким чином, виплата одноразової допомоги для цієї особи не передбачена в Державному бюджеті України на 2020 рік.

Якщо станом на 1 січня 2020 року особа працювала на посаді вчителя та мала педагогічне навантаження, а пішла після 1 січня 2020 року у декретну відпустку, то виплата одноразової допомоги для неї передбачена в Державному бюджеті України на 2020 рік.

  • Щодо терміну виплат

Виплата здійснюватиметься наприкінці року, одноразово і в повному розмірі.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)