20 / Вересень, 2018

Учора, 19 вересня 2018 року, в Міністерстві освіти і науки України відбулось друге засідання Робочої групи з удосконалення формули розподілу освітньої субвенції під головування Заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея. Участь у засіданні взяли члени робочої групи, у тому числі аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова, а також заступник міського голови Нової Каховки та заступник директора гуманітарного департаменту Дніпровської міської ради.

Учасникам заходу було представлено зміни до Формули розподілу освітньої субвенції, що враховують змінені коефіцієнти приведення розрахункової наповнюваності класу для міст обласного значення, що не є обласними центрами, у яких є відсоток сільського населення; збільшено коефіцієнт приведення для асистентів учителя в інклюзивних класах; додано коефіцієнти поділу класів на групи при вивчення окремих предметів; додано коефіцієнт для закладів загальної середньої освіти приватної власності; а також запропоновано механізм фінансування Інклюзивно-ресурсних центрів.

Зміни враховують частину пропозицій АМУ, раніше надісланих до Уряду.

Технічний розрахунок змін дивитись за посиланням

Окрім того, зі змінами у Формулі розподілу освітньої субвенції, зокрема поділом класів на групи при вивчення окремих предметів, повʼязана підготовка проекту наказу Міністерства освіти і наук України «Про затвердження Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів та внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 20 лютого 2002 року № 128».

Просимо керівників органів управління освітою проаналізувати обидва проекти (змін до формули розподілу освітньої субвенції та поділу класів на групи при вивчення окремих предметів) та надіслати свої пропозиції до 26 вересня 2018 року на електронну адресу mozgova@auc.org.ua. За результатами обговорення буде підготовлено висновки АМУ та надіслано МОН офіційне погодження документів.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)