31 / Липень, 2018

Порядок договірних відносин та різні юридичні факти можуть породжувати таку ситуацію, коли виконання договору оренди землі для осіб не лише не приносить вигоди, а приносить шкоду. За таких умов єдиним розумним виходом для сторін є розірвання такого договору. Слід розуміти, що договірні відносини, як правило, виникають за волевиявленням сторін, отже, волевиявлення може бути і підставою для їх розірвання.
Міністерство юстиції України презентувало відеоролик із серії інформаційно-навчальних роликів на тему: «Визнання договору оренди земельної ділянки недійсним».
У відеоролику заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова розповідає як можна буде знайти відповіді на запитання, пов’язані з особливостями припинення договору оренди земельної ділянки.
У відеоролику також зазначається, що відповідно до статті 31 Закону України «Про оренду землі» визначаються правові підстави припинення договору оренди землі, серед яких:
  • закінчення строку, на який його було укладено;
  • викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
  • поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;
  • ліквідації юридичної особи-орендаря тощо. 
Нагадуємо, договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.
Відео за посиланням.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)