В Андріївській громаді реалізовано 30 міні-проектів

Створена більше півроку тому Андріївська об’єднана територіальна громада є порівняно невеликою – тут мешкають близько 2500 жителів сіл Андріївка, Сергіївка, Варварівка, Роганське й Новоандріївка.
Однак за цей незначний період громада реалізувала вже 30 міні-проектів із благоустрою території, ремонту закладів соціально-культурної сфери тощо.
Після капітального ремонту місцевий Будинок культури став сучасним культурним центром із просторими залами, яскравими стінами, сучасно обробленим фасадом. Для проведення занять з вокалу та танців для дітей був добудований другий поверх Будинку культури.
Серед інших проектів: сучасне футбольне поле зі штучним покриттям і спортивно-тренажерним майданчиком, відремонтовані школа, ясла-садок, ФАП. У подальших планах - створення Центру безпеки, адже в громаді вже працює місцева пожежна команда.
   
З 2017 року в громаді працює комунальне підприємство з виробництва біопалива. Для виробництва екологічно чистих пелетів використовують кору, дрібні гілки, тирсу, тріску та відходи сільського господарства – солому, лузгу соняшник та ін. Одним з найкращих прикладів реалізації інвестиційних проектів в громаді вважається кроляча ферма - ТОВ «Краматорський кролик». Підприємство приносить стабільний прибуток, тож ферму планують розширювати.
«В Андріївці повністю виконані роботи з реконструкції вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій. Усі ліхтарі – світлодіодні. У Сергіївці вже замінено на світлодіодні близько 300 ліхтарів. Також у селах реалізована більшість проектів із водозабезпечення», - розповідає голова Андріївської ОТГ Микола Діхтенко.
Секрет успішного старту в тому, що в ОТГ намагаються одночасно розвивати всі села. До того ж, ще з 2002 року в Андріївці розпочато укладання соціальних контрактів із керівниками місцевих підприємств Впровадження цієї практики згодом стало в нагоді всій об’єднаній громаді. Соціальні контракти включаються до програми соціально-економічного розвитку, а перераховані кошти надходять до благодійного фонду розвитку громади. До речі, участь у благодійному фонді беруть як підприємці, так і жителі ОТГ, а гроші витрачаються за цільовим призначенням на реальні потреби громади.
На сьогодні основною проблемою Андріївської ОТГ залишається нестача кадрів і робочих рук. Громада має можливість надати земельні ділянки під житлову та громадську забудову, на яких пропонує розмістити 100 житлових комплексів для внутрішньо переміщених осіб. «Ми пропонуємо людям безкоштовно по 25 соток, аби вони побудували житло та працювали в ОТГ. У нас є переселенці, які купили будинки, крім того, ми маємо змогу надати земельні ділянки під забудову для ВПО та учасників АТО. Також ми пропонуємо мешканцям відкривати власний бізнес і працювати на розвиток громади», – зазначає Микола Діхтенко.
Найближчим часом Андріївська ОТГ планує укласти угоду з містом Краматорськ про надання мешканцям громади освітніх та медичних послуг. Укладання подібних договорів про міжмуніципальне співробітництво на Донеччині поки що не практикувалося.
 
Область: 
Донецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)