АМУ висловлює подяку народним депутатам України, які підтримали у першому читанні законопроект щодо реформування сфери паркування

06 / Червень, 2017
Сьогодні Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» (№5364).
Нагадаємо, що цей законопроект має вирішити проблеми системи паркування транспортних засобів у населених пунктах (читати далі). Законопроектом пропонується внести зміни до низки законодавчих актів, зокрема, Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також законів «Про дорожній рух», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про страхування» та «Про національну поліцію». Досягнення результату передбачається за рахунок сприяння облаштування місць для паркування одночасно з посиленням адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень у цій сфері, та розширенням повноважень органів місцевого самоврядування та Національної поліції України у цій сфері.
Зокрема, у Законі «Про місцеве самоврядування в Україні» пропонується внести зміни до статті 26, розширивши виключну компетенцію сільських, селищних, міських рад, а також до статті 30, розширивши власні (самоврядні) повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі транспорту.  До Закону України «Про дорожній рух» у проекті пропонується внести зміни, якими: розширюється компетенція місцевих рад різних рівнів щодо визначення інспекторів паркування, уповноважених розглядати справи про адміністративні порушення правил паркування, зупинки та стоянки транспортних засобів, тимчасового затримання транспортних засобів, а також передбачається створення в межах відповідного населеного пункту автоматизованої системи контролю оплати паркування, затвердження технічних вимог та завдань до цієї системи тощо; розширити перелік обов’язків водіїв транспортних засобів тощо.
«Існує нагальна необхідність впровадження в Україні цивілізованої комфортної системи паркування транспортних засобів, що збалансовує інтереси місцевої громади та автомобілістів», – зазначив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Асоціація міст України висловлює щиру подяку народним депутатам України, які підтримали цей важливий для органів місцевого самоврядування законопроект.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)