06 / Червень, 2017
До порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання Верховної Ради України року включено розгляд проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» (№ 5364).
Цей законопроект розроблений з метою вирішення проблеми паркування транспортних засобів у населених пунктах. Зокрема, пропонується створити умови для облаштування місць паркування, при цьому посилюється відповідальність власників автомобілів та інших транспортних засобів за порушення правил паркування. Окрім того, значно підвищується роль органів місцевого самоврядування у цій сфері, за рахунок надання їм додаткових повноважень.
Прийняття цього законопроекту є важливим кроком у вирішенні проблемних питань діяльності органів місцевого самоврядування, на яких акцентувало увагу правління Асоціації міст України у своєму рішенні від 27 вересня 2016 року №4 «Про необхідність врегулювання на законодавчому рівні питань паркування транспортних засобів та звільнення проїжджих частин від автомобілів» (Читати).
Саме тому Асоціація міст України брала участь у роботі над цим законопроектом та підтримує його прийняття парламентом України. «Прийняття цього законопроекту сприятиме розвитку системи паркування в Україні, надасть органам місцевого самоврядування дієві важелі щодо розв’язання транспортних проблем населених пунктів, зменшить навантаження на вулично-дорожню мережу міст, селищ та сіл, збільшить надходження коштів до місцевих бюджетів», – зазначив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
З основними новаціями законопроекту можна ознайомитися в наступних презентаційних матеріалах.

 

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)