ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 2)

23 / Березень, 2020

 

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання. 
м.Ужгород
11,4 млн грн виділено на протидію коронавірусній інфекції
Ужгородська міська рада на позачерговій сесії вирішила збільшити бюджетні призначення на медицину 11,4 млн грн.
Кошти спрямовуються на протиепідемічні заходи щодо запобігання занесенню і поширенню в Ужгороді гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCOVID: на придбання апаратів штучної вентиляції легень, респіраторних медичних масок, протичумних костюмів, дезінфекційних засобів, спиртовмісних септиків, тестів, моніторів пацієнта.
Кошти розподіляються між комунальними медзакладами міста.
 
Новокаховська ОТГ, Херсонська область
Робота соціальних служб в умовах карантину
Новокаховська міська громада максимально подбала про безпеку в умовах карантину для працівників соціальних служб, які обслуговують важко хворих людей похилого віку та літніх одиноких жителів.
Усі соцпрацівники додатково проінструктовані щодо засобів індивідуального захисту, мають маски, при відвідуванні людей користуються одноразовими гумовими рукавичками, які змінюють при обслуговуванні кожного жителя. Вони проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу зі своїми підопічними про карантин і про засоби захисту від  захворювання.
Також у громаді створено три мобільні бригади для оперативного реагування на потреби у наданні соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та в яких виховуються діти з інвалідністю, громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги. До складу бригад входять працівники терцентру соціального обслуговування, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
 
Луцька громада
60 млн грн для обласної лікарні, що визначена опорною у боротьбі з коронавірусною інфекцією
Луцька міська ради на позачерговій сесії схвалила рішення про перенаправлення 60 млн грн на заходи з боротьби з коронавірусом для обласної клінічної лікарні, яка визначена опорним медзакладом у боротьбі з коронавірусною інфекцією.  За ці кошти буде придбано необхідне обладнання та апарати штучного дихання.
Також передбачено 500 тис. грн  для матеріальної допомоги медпрацівникам, які залучені до робіт із запобігання поширення коронавірусу.
На забезпечення перевезення медичного персоналу передбачено 1 млн грн.
Крім того, було збільшено видатки виконавчому комітету для правоохоронних заходів і закладів на “Програму забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності на 2018-2020 роки”  у сумі 100 тис. грн.
 
Запорізька область
Запорізькі громади готуються протистояти COVID-19
У всіх об’єднаних територіальних громадах Запорізької області відбулись засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо заходів з протистояння можливій епідемії.
Голова Запорізького РВ АМУ Запорізький міський голова Володимир Буряк повідомив: «Враховуючи ситуацію, ми прийняли рішення придбати додатково 20 апаратів штучної вентиляції легень і 20 моніторів. Крім того, в бюджеті міста є резервний фонд у розмірі 50 млн грн для потреб лікарень у препаратах і витратних матеріалах на випадок епідемії в місті. Дві міські лікарні готові до переходу в обсервацію. В разі поширення вірусу – перепрофілюємо ще дві».
Всі громади області проводять всі можливі заходи для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.
Консультації в ЦНАП та інших установах надаються в телефонному режимі. У Смирновській і Великобілозерській ОТГ Центри надання адміністративних послуг здійснюють прийом документів тільки в онлайн-режимі та через засоби поштового зв’язку.
Бердянська міська рада виділила з місцевого бюджету 1,2 млн грн для придбання спеціалізованого медичного обладнання.
На потреби медичних працівників в засобах індивідуального захисту та засобів лабораторної діагностики громади виділяють кошти з місцевого бюджету:
Михайлівська сільська громада - 7200 грн
Новоолексіївська ОТГ - 5000 грн
Керівництво Приморської громади доручило управлінню соціального захисту населення забезпечити контроль за людьми похилого віку та людьми з інвалідністю, які залишились без піклування, організувати їм доставку продуктів харчування, ліків тощо.
Зараз громади Запорізької  області проводять інвентаризацію апаратів штучної вентиляції легенів. Розглядається можливість передачі апаратів ШВЛ у тимчасове користування в заклади, які залучаються до лікування хворих на коронавірус. Також вивчається питання щодо придбання експрес-тестів для швидкої діагностики грипу та короновірусу COVID- 19 в закладах охорони здоров’я первинного рівня.
 
м.Олександрія, Кіровоградська область
Міська влада налагоджує співпрацю з підприємцями для пошиття захисних масок
У зв’язку з відсутністю захисних масок у продажу міська влада Олександрії запросила швейні виробництва до співпраці.
Було проведено нараду за участі місцевої влади з підприємцями щодо закупки матеріалу для виготовлення масок та їх пошиття для подальшого продажу в аптеках за низькими цінами.
За результатами перемовин п’ять підприємств погодились на відповідну пропозицію.
 
м.Дніпро
Підтримка людей похилого віку в умовах карантину
В умовах надзвичайної ситуації за ініціативи Дніпровського міського голови Бориса Філатова уже декілька днів у Дніпрі діє волонтерський рух допомоги літнім людям в умовах карантину. Соцпрацівники та волонтери, які розвозять набори похилим людям, ретельно обстежені та мають усі засоби захисту.
Допомога надаватиметься передусім найбільш вразливим перед інфекцією COVID-19 категоріям населення – особам похилого віку та людям з інвалідністю.
Нагадаємо, з міського бюджету Дніпра виділено 100 млн грн на заходи з протидії поширенню коронавірусу.
 

Попередня добірка тут
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)