"Маршрути успіхів" у Тернополі вивчають е-медицину

29 / Березень, 2018
В Тернополі проходить навчальний візит в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» для представників органів місцевого самоврядування. Тема нинішнього заходу — «Досвід Тернополя у реформуванні системи охорони здоров’я та впровадженні технологій «розумного міста» для підвищення якості медичних послуг».
До Тернополя з’їхалися представники близько 25 міст з 18 областей України. Навчальний візит розпочався з сесійного засідання у Тернопільській міській раді. З вітальним словом до представників міст звернувся заступник Тернопільського міського голови Леонід Бицюра: «Щиро радий вітати всіх у Файному місті. Дякую Асоціації міст України за цікавий та важливий захід. Тернопіль одним із перших розпочав процес реорганізації закладів охорони здоров’я та уже має певну практику у цьому питанні. Тому ми готові сьогодні поділитися власним досвідом та послухати думки усіх спікерів з актуальних питань реформування медицини».
В обговоренні питань, винесених на засідання, взяли участь начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ростислав Левчук (презентація), директор міської комунальної лікарні №3 Юрій ЛазарчукОльга Ярмоленкозаступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення (презентація), проректор з науково-педагогічної роботи Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Аркадій Шульгай (презентація),  та ін.
В рамках програми передбачено представлення досвіду Тернополя у реформуванні медичної допомоги, ознайомлення зі шляхами автономізації закладів охорони здоров’я та роллю експертної ради з питань медицини та громадських організацій в системі охорони здоров’я міста.
  
Після завершення з сесійного засідання у міській раді представники міст безпосередньо ознайомилися з системою надання медичних послуг у Тернополі на прикладі роботи амбулаторії загальної практики сімейної медицини №14 Центру первинної медико-санітарної допомоги та Тернопільської міської комунальної лікарні №2.
У другий день візиту представники Тернополя розкажуть гостям з інших міст, які інформаційні технології впроваджено в громаді, поділяться досвідом впровадження автоматизованої системи оплати та проїзд у транспорті та використання «Файної карти».
 
Після презентацій заплановано огляд та ознайомлення з роботою дитячої поліклініки Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні та амбулаторії загальної практики сімейної медицини №8 Центру первинної медико-санітарної допомоги.
Цикл щомісячних навчальних поїздок організовується в рамках Проекту ПУЛЬС, який реалізується за підтримки USAID. Головна мета - поширення кращих практик та успішного досвіду вирішення місцевих проблем та впровадження новацій, зокрема, завдяки зростанню місцевих бюджетів внаслідок децентралізації та отримання нових повноважень в процесі секторальної децентралізації.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)