Верховна Рада ухвалила революційний закон, що дозволить навести лад у сфері паркування

21 / Грудень, 2017
Сьогодні, 21 грудня, Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» (№5364). «За» проголосували 237 народних депутатів.
Законом вносяться зміни до низки законодавчих актів, зокрема, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів «Про дорожній рух», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про страхування» та «Про національну поліцію». Поруч із посиленням адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень при паркуванні транспортних засобів, закон передбачає сприяння облаштуванню місць для паркування, а також розширення повноважень органів місцевого самоврядування та Національної поліції України у цій сфері (читати).
Асоціація міст України висловлює щиру подяку всім народним депутатам, які підтримали цей законопроект, особливо Голові Верховної Ради України А.В.Парубію, народним депутатам України Геращенку А.Ю., Білоцерковцю Д.О., Ар'єву В.І., Діденку І.А, Продан О.П., Кожем'якіну А.А., а також співавторам законопроекту Фролову П.В., Сагайдаку І.В. та Ясинському Г.І.
Прийняття Закону стало черговим успішним кроком вирішення проблемних питань розвитку місцевого самоврядування в Україні. Асоціація міст України брала активну участь у розробці законопроекту та його просуванні в Парламенті. Зокрема, на необхідності вирішення проблеми з паркуванням у межах населених пунктів Правління Асоціації міст України акцентувало увагу ще у 2016-2017 роках   (читати). Питання докладно розглядалося на ХІІІ Українському муніципальному форумі в Одесі за участі 324  міських,  селищних та сільських  голів. За результатами обговорення було ухвалено Звернення до Президента України, до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України (читати). Під час Загальних зборів Асоціації міст України в рамках Дня діалогу з Парламентом 14 листопада 2017 року 243  представника органів місцевого самоврядування прийняли Звернення до Голови Верховної Ради щодо прискорення розгляду законопроекту №5364 у Парламенті.
Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко постійно наголошував на необхідності прийняття  цього законопроекту. Так, під час виступу на Дні Діалогу з Парламентом 14 листопада він зазначив: «Я неодноразово наголошував на важливості реформування сфери паркування в населених пунктах. Це дозволить нам не тільки навести нарешті лад у цій сфері, а й отримати додаткове джерело надходжень до місцевих бюджетів» (читати).  
Виступаючи 4 грудня на урочистому засіданні комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування з нагоди Дня місцевого самоврядування, Віталій Кличко підкреслив, що «місцева влада повинна мати право евакуйовувати автівки, які припарковані де завгодно, штрафувати безвідповідальних водіїв і спрямовувати кошти на розвиток міста». Крім того, додав він, це дасть можливість отримати додаткові надходження до місцевих бюджетів та залучити інвестиції для розвитку паркувальної сфери (читати).
Під час спілкування з представниками регіональних ЗМІ на Національному прес-клубі реформ «Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, завдання на наступний рік», що відбувся 11 грудня, Віталій Кличко вчергове наголосив, що місцева влада повинна мати право штрафувати безвідповідальних водіїв і використовувати кошти на розвиток міста (читати).
Коментуючи сьогоднішнє ухвалення  закону №5364, Голова АМУ зазначив: «Я хочу всіх привітати, що врешті-решт, через два роки після подання проекту, ухвалили дуже важливий не тільки для Києва, а і для всіх міст України закон» (читати).
Наступним кроком у реформуванні паркувальної сфери має стати прийняття законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розподілу надходжень від штрафів за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів в межах населених пунктів (№3585). Відповідно до проекту закону, адміністративні штрафи, що накладаються за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів розподілятимуться у такій пропорції: 50 відсотків – до доходів Державного бюджету, 50 відсотків – до доходів відповідного міського, сільського або селищного бюджету.
Асоціація міст України буде лобіювати прийняття Парламентом законопроекту №3585 у січні наступного року.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)