04 / Жовтень, 2023

Досвід муніципалітетів Королівства Нідерланди в чотирьох сферах діяльності місцевого самоврядування був розкритий протягом вересня 2023 року в рамках Проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», що впроваджується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерланди VNG International (Ві Ен Джі Інтернешнл) у партнерстві з Асоціацією міст України.
 

Тема 07 вересня 2023 року:
Нідерландська традиція просторового планування.

Гервін Габрі, директор програм екологічного права компанії Kuiper Compagnons, фахівець ініціативи UNUN (Ukraine – the Netherlands Urban Network), поділився успішними практиками містобудівного планування у Нідерландах, розповів про нюанси нового закону про довкілля, особливості чинного законодавства про довкілля.
Гервін Габрі розповів про часові рамки експлуатації багатоповерхівок: «Наразі утримання житла 1950-1960 років є дорого вартісним, на противагу будівлям 1930-х, які мають значно кращу якість будівництва».
Щодо модульного житла зазначив, що існувала думка про його недовговічність. Але час вніс корективи, і наразі зводяться нові якісні модульні будинки, особливої цінності яким додає мальовниче довкілля.

 
Тема 14 вересня 2023 року:
Умови Європейської підтримки для України після війни, особливості інтеграції інструменту "RebuildUkraine" до бюджету ЄС та важливості процесів забезпечення прозорості та підзвітності.

Герхард Деккер, керівник відділу досліджень і статистики Міністерства охорони здоров'я, добробуту та спорту Королівства Нідерландів, засновник компанії «Динаміка розселення», розповів про участь громадян у зміцненні соціальної згуртованості та інституційної легітимності; важливість швидкої реалізації найбільш важливих реформ у контексті вимог донорів та можливого вступу України до ЄС.
Герхард Деккер постійно наголошував на прозорій діяльності муніципалітету. «Наріжним каменем демократії є довіра. Також на рівні влади має бути згуртованість, щоб була змога виконувати обіцянки», - підкреслив він.
 
Тема 21 вересня 2023 року:
Інклюзивність та доступність в роботі органів місцевого самоврядування.

Тему висвітлювали спікери муніципалітету Вінтерсвейк:
Ар’ян Кляйн Ніббелінк, директор з питань сталого розвитку та інклюзії,
Крістель Вольтерінк, розробник політики та спеціаліст із комунікацій для інклюзії та різноманітності, 
Івон Бурман, експерт з питань інклюзивності та доступності.
Для України тема інклюзивності набуває особливої значущості під час війни. На жаль, багато українських захисників та захисниць повертаються з фронту з обмеженими фізіологічними можливостями, що змушують їх докорінно змінювати звичний спосіб життя. Громади мають допомогти таким людям адаптуватися до повноцінного життя.
Експерти розповіли про значення інклюзивності для розвитку громад, поділились досвідом Нідерландів з цієї проблеми, про інструменти й ресурси на місцевому рівні, а також поділились власним досвідом взаємодії з людьми з інвалідністю.
Ар’ян Кляйн Ніббелінк акцентував на важливості соціалізації людей з інвалідністю, наголосивши, що кожна людина, з інклюзію чи без, має мати рівні можливості.
 
Тема 28 вересня 2023 року:
Таксономія ЄС як загальна система класифікації щодо екологічної діяльності
.

Таксономія ЄС відіграє ключову роль у спрямуванні інвестицій і господарських дій на сталий розвиток та зменшення негативного впливу на довкілля. Таксономія ЄС стала головним інструментом для досягнення цілей «Зеленої угоди» Євросоюзу та інших стратегічних цілей щодо боротьби з кліматичними змінами та забезпечення сталого розвитку.
Лекцію було проведено за підтримки ініціативи UNUN  – зростаючого товариства українців у Нідерландах, голландських архітектурних і просторових організацій та інших фахівців у галузі просторового планування, які об’єднали зусилля для відновлення України.
Патрік Мейерс, фахівець UNUN, засновник дизайнерської фірми Orange Architects та студії архітектурної візуалізації A2STUDIO (Роттердам, Нідерланди) наголосив, що українські проєкти мають враховувати основні аспекти та цілі таксономії ЄС для залучення фінансування, бути спрямовані на сталий розвиток громад, зазначивши важливість «Зеленої угоди» і таксономії ЄС.

У заходах взяли участь представники Асоціації міст України з територіальних громад Херсонської, Миколаївської, Донецької, Київської, Луганської, Волинської, Тернопільської та інших областей.

 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)