03 / Квітень, 2024

У березні 2024 року відбулись три онлайн-вебінари для представників українських муніципалітетів у рамках Проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», що впроваджується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів VNG International (Ві Ен Джі Інтернешнл) у партнерстві з Асоціацією міст України.

06 березня 2024 року

Тема: «Інструменти місцевого економічного розвитку для громад»

Віктор Шулик, експерт з питань місцевого економічного розвитку Проєкту VNG International в Україні, розповів про інструменти місцевого економічного розвитку  (МЕР) для громад.

Він представив класифікацію ресурсів в залежності від виду економічної діяльності, наголосив на чинниках, які впливають на МЕР, розповів, як здійснювати моніторинг задля визначення ефективності інструментів МЕР.

В.Шулик закликав представників муніципалітетів ґрунтовно оцінити поточну ситуацію, наявні ресурси та чітко визначити потреби громади перш, ніж використовувати інструменти МЕР.

13 березня 2024 року

Тема: «Будівництво майбутнього на основі історичного досвіду: приклад Нідерландів»

Алетт Флейшер, доктор, історик мистецтва, незалежний науковець, розповіла про ефективні підходи перепланування та відбудови зруйнованих територій населених пунктів задля забезпечення комфорту мешканців та наголосила на важливості відновлення нації з передачею контролю над майбутнім молоді. Також зазначила значимість врахування історичного досвіду в процесах відбудови на прикладі двох нідерландських міст, Роттердама та Неймегена, після Другої світової війни. Алетт Флейшер поділилась кращими практиками відбудови, які відповідають потребам місцевих громад, тенденціям щодо проектування міст майбутнього та представила концепцію поєднання минулого та майбутнього в процесі відбудови, яка спрямована на створення міст, готових до викликів.

27 березня 2024 року

Тема: «Досвід нідерландського муніципалітету Бреда: розвиваємо свою громаду застосовуючи технології «Digital Twin»

Під час заходу представники українських муніципалітетів дізнались, як можна використовувати технологію «Digital Twin». «Цифровий двійник» покликаний допомогти громадам швидше виявляти проблеми муніципалітету, аналізувати реальний стан систем (екосистеми, водовідведення тощо), прогнозувати розвиток тієї чи іншої сфери в громаді у майбутньому та приймати ефективні рішення, використовуючи якісні продукти комп’ютеризованих систем, які повторюють характеристики фізичних об'єктів громади в режимі реального часу.

Кейс Керстенс, менеджер проєкту Smart Cities у муніципалітеті Бреда, повідомив, що вже зараз 50 % населення проживає у містах, до 2050 року цей відсоток зросте до 70 %, тому важливо створювати додатки задля пристосування міста до потреб його жителів, що й допомагають забезпечувати інструменти «Цифрового двійника». 

Маріо Сміт, керівник відділу впровадженням платформи даних муніципалітету Бреда, розповів про застосування у муніципалітеті інструментарію «Digital Twin», який використовується як засіб візуалізації даних різних рівнів. Завдяки цифровому інструменту, можна здійснювати моделювання різних ситуацій, наприклад, прогнозування роботи транспортних шляхів та виникнення заторів. Завдяки функціоналу «Цифрового двійника», є можливість стежити за ситуацією у різних куточках міста, адже на всій території муніципалітету Бреда наявні камери, різні датчики, що дозволяють попередити небезпеку у разі відхилення певних показників (наприклад, погіршення стану повітря).

Бас Хофайзерс, менеджер проєкту муніципальних дренажних систем та адаптації до клімату в муніципалітеті Бреда, повідомив про можливість контролю за каналізаційною системою Бреда за допомогою інструментів «Digital Twin». Можна в реальному часі бачити її стан, і є змога передбачити час, коли буде потрібне технічне обслуговування. За допомогою «цифрового двійника» можна дізнатись про стан озеленення муніципалітету й визначати інвестиції для збільшення зелених насаджень у різних ділянках міста.

При використанні інструменту «Digital Twin» застосовуються різні алгоритми, які дають змогу прогнозувати майбутнє муніципалітету та підвищувати комфорт мешканців.

У заходах взяли участь представники Асоціації міст України з територіальних громад Херсонської, Миколаївської, Донецької, Київської, Луганської, Волинської, Тернопільської та інших областей.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)