02 / Квітень, 2020
У відповідь на звернення Асоціації міст України від 27 лютого 2020 року № 5-170 надійшов лист Міністерства освіти і науки України від 1/11-2370 від 25.03.2020 року про неможливість розроблення державної цільової програми забезпечення пожежної безпеки у закладах освіти у зв'язку з виконанням пункту 12 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року №710 "Про  ефективне використання державних коштів". Відповідно до цього пункту припинено підготовку проєктів нових державних цільових програм або внесення змін до затверджених програм.
Натомість МОН зауважило, що постановою Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 року № 137  «Про внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» дозволив спрямувати залишки коштів за субвенцією, зокрема, на здійснення заходів, пов’язаних із забезпеченням пожежної безпеки.
АМУ наголошувало, що ці кошти будуть використані на найбільш критичні об’єкти й, на жаль, не вирішать проблеми системно. Адже на виконання доручення Прем'єр-міністра від 11.12.2019 року № 44202/1/1-19 структурні підрозділи ДСНС з грудня 2019 року проводять перевірки протипожежного стану закладів освіти. У результаті таких перевірок матеріали, зазвичай, надсилаються до адміністративних судів із метою вжиття заходів адміністративного впливу, а саме призупинення експлуатації вищезазначених закладів.
Наслідком відсутності у місцевих бюджетах відповідних коштів стане не тільки призупинення освітнього процесу у закладах освіти, що не мають належної пожежної безпеки, а й вивільнення значної кількості дітей з-під нагляду педагогічних працівників, призупинення виконання Державних стандартів у сфері освіти, а отже, й неможливість видачі документів про освіту.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)